Voltaire İletişim Ağı

Pentagon 11 Eylül’ün « beyninin » davasını erteliyor

+

Pentagon 11 Eylül 2011 saldırılarının beyni olduğunu öne sürdüğü Halit Şeyh Muhammed’in davasını belirsiz bir tarihe erteledi.

Bir ABD komando birliği tarafından 1 Mart 2003’te Pakistan’dan kaçırılan Şeyh Muhammed, Ürdün’deki bir gizli hapishaneye kapatılmış ve uzun süre işkence görmüştü. Pentagon’un Halit Şeyh Muhammed olduğunu öne sürdüğü suçlunun davası bir kez daha ertelendi.

2009 yılında suçlunun bir sivil mahkemede yargılanacağı duyurulmuştu. Bu arada dosya daha sonra askeri mahkemeye taşınmıştı. 2016 yılında Obama yönetimi yasadışı bir şekilde savunmanın elindeki somut kanıtları yok etmeyi başarmıştı. O günden beri birçok kez ertelenen davanın hiçbir zaman gerçekleşmeyeceği düşünülüyor.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.