Voltaire İletişim Ağı

İnternette büyük tasfiye başlıyor

+

On iki saatten kısa sürede internetin devleri, Başkan Trump’a yakın görüşleriyle bilinen Infowars grubu ve gazeteci Alex Jones’un tüm hesaplarını kapattılar.

Temsilciler Meclisinin internet sansürüne ilişkin Adalet Komisyonu toplantısı sonrasında gerçekleştirilen bu tasfiye Apple, Facebook, Google, Spotify ve YouTube tarafından koordine edildi.

Alex Jones’un tüm videoları internetten kaldırıldı.

Bu karar sapkın fikirlere her bir bireyin karşı çıkma sorumluluğunu dile getiren püriten ideoloji adına alınmıştır. İlk anayasa tarafından ifade edilen ABD’li tam ifade özgürlüğü anlayışıyla çelişmektedir.

Bundan iki yıl önce « ABD’de reform mu olacak yoksa ülke parçalanacak mı? » (yazan Thierry Meyssan, Tercüme Osman Soysal, Voltaire İletişim Ağı, 26 Ekim 2016 tarihli makalemizde de öngördüğümüz gibi, Demokrat Partiyle bağlantılı özel şirketler ABD’nin kurucu ilkesine son vermiş durumdadırlar.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.