ولترشبکه

برای ترامپ ایتالیا هدف عملیات ضد فرانسوی در لیبی می باشد

+

در ۲۱ ماه ژوئیه ۲۰۱۸ ، پرزیدنت دونالد ترامپ ، گیوزپه کونته ، نخست وزیر ایتالیا را دعوت کرد تا به طور علنی اعلام کند: لیبی در گذشته به ایتالیا تعلق داشته است .

با این کار ، کاخ سفید تمامی تلاش های کاخ الیزه را برای تصاحب نفت لیبی ، خنثا می شود.

طی جنگ دولت اوباما با کشور لیبی ، نخست وزیر وقت ایتالیا -سیلویو برلو سکونی - تنها شخصیت جهان غرب بود که کوشید از معمر قزافی حمایت کند .اما پارلمان کشورش و رئیس جمهور وقت فرانسه نیکولا سارکوزی ، او را از این اقدام بر حذر داشتند .

ایتالیا که در گذشته یکی از قدرت های استعماری به حساب می آمد ، در سال ۱۹۱۱ در طرابلس دست به کشتار گسترده ای زد و عمر المختار ، رهبر مقاومت این کشور را به چوبه ی دار سپرد. برلوسکونی با رهبر لیبی ، برای جبران یکی از این جنایات به تفاهم رسیده بود .

امروزه برلوسکونی عضو اتحادیه ای است که توسط مشاور پیشین مخصوص دونالد ترامپ ، استیو بانون ، تشکیل شده ، و این اوست که گیوزپه کونته را به قدرت رسانده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.