ولترشبکه

وزیر یکی از اعضای اتحادیه ی اروپا به هنگام دیداری رسمی در دمشق

+

مارتین استروپنیسکی ، معاون اول ریاست جمهوری چک که وزیر امور خارجه این کشور نیز می باشد ، برای دیداری رسمی به دمشق آمد . او از سوی هم تای خود ولید معلم مورد استقبال قرار گرفت .

از همان ابتدای تهاجمات علیه سوریه ، اتحادیه ی اروپا سفارتخانه های کشورهای عضو خود را بست ، و اجازه نداد تا کنسول سوریه در این کشورها بتواند صندوق رای گیری برای انتخابات داشته باشد و علیه جمهوری عرب سوریه و شخصیت های اصلی این کشور تحریماتی را اعمال نمود .

با این وجود کشور اتریش و جمهوری چک و رومانی همچنان سفارتخانه های خود را باز گذاشتند .

جمهوری چک بنا بر خواسته ی رئیس جمهور این کشور میلوش زمن ، با توجه به کلیه اتفاقاتی که درسوریه روی داد ، گذارشاتی را تقدیم اتحادیه اروپا نمود و ویزاهای شنگن به شخصیت های سوری که در اتحادیه ی اروپا در رفت و آمد بودند ، اعطا نمود . پرزیدنت زمن ، پیوسته از هم تای سوری خود بشار اسد ، حمایت کرده است .

مارتن استروپنیسکی ، در ابتدا وزیر فرهنگ بوده ، سپس وزیر دفاع و هم اکنون وزیر امور خارجه می باشد . با وجود آنکه رهبران خارجه ی بسیاری از کشورها ، اخیراََبطور محرمانه به سوریه سفرکرده اند ، او نخستین مسئول اجرایی اتحادیه ی اروپا می باشد که به طور علنی از همان ابتدای خشونت های خارجی نسبت به این کشور ، به سوریه سفر کرده است .

فدراسیون روسیه و کاخ سفید در نشست هلسینکی در تاریخ ۱۶ ماه ژوئیه با اتفاق نظر طرفین ، توانستند توافقی برای خاتمه ی درگیریها پیدا کنند . ارتش عرب سوریه توانسته کل منطقه ی جنوبی این کشور ( به جز التنف را که توسط ایالات متحده محاصره شده ) تا مرزهای لبنان ، اسرائیل و اردن آزاد نمایند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.