ولترشبکه

سانسور اینترنتی : به نقل از آلکس جونز- تله سور

+

فیسبوک اعلام کرده که حساب های کاربران انگلیسی زبان را از تلویزیون تله سور آمریکای لاتین قطع کند .

در ۷ ماه اوت ۲۰۱۸ ، مارک زوکربرگ ، مدیر فیسبوک ، به صورت شخصی اعلام کرده بودکه با شرکت آپل ، گوگل ، اسپاتفی و یوتوب ( اما نه توییتر ) تمام حساب های کاربرانی که به آلکس جونز و به اینفووار وابسته می باشند به خاطر ٬٬ توطئه چینی ٬٬ و ٬٬ تبلیغات کمونیستی ٬٬ لغو نماید .

تله سور که از سوی پرزیدنت هوگو چاووز به وجود آمد ، کانال اطلاعاتی عمومی و پیوسته ای است که میان آرژانتین ، بولیوی ، کوبا ، اکوادور ، اوروگوئه ، و ونزوئلا در جریان می باشد . هر چند طی سال های اخیر ، آرژانتین و اکوادور از این کانال بیرون آمده اند .

که توسط تی یری میسان در Congres Axis for Peace در سال ۲۰۰۵ ، به دنبال بروکسل برگذار شد ، آرام آهارونیان رهبری آن را به دست گرفت و اتحادی با کانال الجزیره به وجود آورد . اما در آن هنگام شبکه ی تلویزیونی قطر مسیر سیاست خود را تغییر داد و به صورت سخن گوی اخوان مسلمین در آمد . از آن پس قرار دادی با کشور آنگولا ، گینه بیسو ، موزامبیک بسته شده تا برنامه ها به زبان های پرتقالی پخش شود و برنامه هایی با شبکه ی لبنای ال میادین نیز مبادله شود .

تله سور ، برنامه هایی به زبان انگلیسی پخش می کند که مارک زوکربرگ می خواهد پخش آنها را حذف نماید . برای فرماندهان ایالات متحده مستقر در آمریکای لاتین ضروری است تا ایجاد ارتباط میان شهروندان ایالات متحده وSouth Com - ساووت کام حاکمین ونزوئلا قطع شود تا کسی نتواند تصور صحیحی از بحران موجود در ونزوئلا داشته باشد [1] .

زمان حمله به سربی در سال ۱۹۹۹ ، سازمان ناتو در ابتدا تلویزیون یوگسلاوی را بمباران نمود . زمانی که به افغانستان و عراق حمله نمود ، پرزیدنت بوش قصد داشت شبکه ی تلویزیونی الجزیره ی قطر را بمباران نماید ، اما نخست وزیر وقت انگلستان تونی بلر ، به او اعلام کرد که همراه با اخوان مسلمین این شبکه را احیا خواهد کرد . زمان حمله ی اسرائیل به لبنان در سال ۲۰۰۶ ، کشورهای غربی شبکه ی تلویزیونی حزب الله المنار را ممنوع کردند و توسط نیروی دفاعی اسرائیل بمباران شد . در سال ۲۰۱۱ نیز سازمان ناتو شبکه ی تلویزیونی ملی لیبی را بمباران کرد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] « Plan to overthrow the Venezuelan Dictatorship – “Masterstroke” », Admiral Kurt W. Tidd, Voltaire Network, 23 février 2018.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.