ولترشبکه

برای سرگئی لاوروو ، گوترس تنها مردی پوشالی است که در راس سازمان ملل قرار گرفته

+

سرگئی لاوروو به هنگام نشستی که با جبران باسیل ، وزیر امورخارجه و امور پناهندگان لبنان داشت ، بار دیگر از واقعیت راستین سازمان ملل پرده برداشت [1]

بنا بر منشور سازمان ملل ، این سازمان می بایستی به طور صلح آمیز تمامی بحران های موجود میان ملل را حل نماید . اما از ماه ژوئیه ۲۰۱۲ ، قدرت اصلی این سازمان نه به دست دبیر اول آن قرار گرفته ، بلکه به دست دبیر دوم جفری فلتمن قرار دارد . از آن جایی که هیچ گونه نظارتی بر اعمال او نیست ، جفری فلتمن تمام توان سازمان ملل را برای حفظ جنگ و مخاصمه در خاور میانه ی بزرگ بعهده گرفته است .

سرگئی لاوروو ، نگران این موضوع است که هیچ گونه همکاری از سوی یونسکو برای بازسازی پالمیرا ، با وجود مسئولیتی که به عهده دارد ، دیده نمی شود ، سپس متوجه شده که جفری فلتمن ، اجازه ی این کار را از یونسکو صلب کرده است .

مشخص شده که جفری فلتمن در ماه اکتبر ۲۰۱۷ ، به طور سری ، دستوری به تمام آژانس ها و سرویس های یونسکو ارسال کرده که آنها را از مشارکت در بازسازی اقتصاد سوریه منع می کند . در این بین ، شورای امنیت سازمان ملل ، هیچ گونه اطلاعی از این جریان نداشته است .

جفری فلتمن ، سفیر سابق ایالات متحده در بیروت ، و مشاور هیلاری کلینتون در ارتباط با خاور میانه ی بزرگ ، به هنگام دریافت ماموریت خود در نیویورک در ماه ژوئیه ی ۲۰۱۲ ،طرح سرسپردگی کامل و بدون قید و شرط جمهوری عرب سوریه را تنظیم کرده بود [2] . بر این پایه ، او تمامی نشست هایی که برای برقراری صلح صورت میگرفت را با شکست مواجه کرد ، هر چند این نشست ها همراه کوفی عنان ، لختر براهیمی ، استفان دو میستورا انجام می گردید .

سرگئی لاوروو عنوان کرد که با دبیر کل سازمان ملل آنتونیو گوترس در این باره صحبت کرده است و از او خواسته تا این وضعیت را روشن کند .

این نخستین باری است که روسیه به طور علنی توان واقعی دبیر کل سازمان ملل و خدماتی که باید ارائه دهد . را مورد سوال قرار داده

در مقر سازمان ملل نیویورک ، آژانس تاس ، استفان دوجاریک ، سخن گوی این سازمان را مورد خطاب قرار داد ، و او در پاسخ گفت : سازمان ملل در حال حاضر تنها به جستجوی راه حل سیاسی برای بحران سوریه می باشد [3]

سرگئی لاوروو در مسکو ، برای به همتای لبنانی خود آشکار ساخت که حملاتی که از مناطق آزاد شده ی جنوب سوریه انجام می گیرد ، از سوی عناصری است که در کمپ های پناهندگان روکبان مخفی شده اند . و این پناهگاه از سوی نیروهای ایالات متحده درپایگاه غیر قانونی التنف ( در مرز اردن ) حمایت می شوند و ورود به آنجا برای گذارشگران بین المللی ممنوع می باشد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “Sergey Lavrov news conference with Gebran Bassil”, by Sergey Lavrov, Voltaire Network, 20 August 2018.

[2] “آلمان و سازمان ملل متحد علیه سوریه”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه حمید محوی, Al-Watan (Syrie) , شبکه ولتر, 28 ژانويه 2016, www.voltairenet.org/article1...

[3] “UN says focused on political process in Syria rather than on reconstruction”, Tass, August 20, 2018.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.