ولترشبکه

آماده شدن خاور میانه برای طرح ترامپ و کوشنر

+

عملیات وسیع ای در خاور میانه در حال انجام است ، تا طرح ترامپ و کوشنر برای فلسطین تحقق یابد ، آن چه که به ( طرح بزرگ قرن ) شهرت یافته .

در ارتباط با این طرح بحث های بسیاری صورت گرفته ، اما هیچ یک قطعیت ندارد ، به جز این موضوع که فلسطینی ها از این پس باید دارای ملیت باشند ( و به این صورت دیگر پناهنده به حساب نخواهند آمد ) . این طرح بر پایه حقوق و عدالت وضع نشده ، بلکه بر پایه ی واقعیت های منطقه است که باید به این بحران هفتاد ساله پایان دهد .

برای کاخ سفید ضروری است تا نگذارد تمامی مخالفان که درگیر خصومت های این منطقه می باشند ، برای اجرای این طرح مانع ای ایجاد نکنند .

از آنجاییکه که حکومت فلسطین ، مخالف راه حل دو دولت می باشد ، حاضر به گفتگو با ایالات متحده نیست . در همین حال ، در اواخر ماه ژوئیه ، رهبر سابق اخوان مسلمین اردن سالم فلاحت ، به نمایندگی از حماس ، اعلام کرد که هر کس از طرح ترامپ حمایت کند ، به مانند پرزیدنت سادات کشته خواهد شد .

ناتانیاهو که خود مخالف این موضوع می باشد ، قانونی را تصویب نموده که در آن اسرائیل دولتی است یهودی - و به این صورت اعراب ، دروزها و مسیحیان در آن نقشی ندارند .

پادشاه سلمان عربستان سعودی نیز خاطر نشان کرده که تنهاحاضر به حمایت از طرح شاهزاده عبدالله که توسط لیگ عرب امضا شده است می باشد .

در ارتباط با ایران ، پرزیدنت ترامپ پیشنهاد داده که حاضر است با هم تای خود شیخ حسن روحانی به طور مستقیم گفتگو نماید ، که این موضوع بدون پاسخ مثبت باقی مانده . وزیر امور خارجه ی ایالات متحده ،مارک پامپئو نیر در تاریخ ۱۶ ماه اوت اعلام کرد تا گروه ضربتی در ارتباط با ایران به وجود خواهد آورد ، که هدف آن تغییر رژیم نمی باشد ، بلکه می خواهد گروهی که وابسته به شیخ روحانی می باشند را از صحنه ی سیاست دور کند.

در ارتباط با سوریه ، فرستاده ی ویژه ی سازمان ملل ، استفان دومیستورا ، به نفع نیکولای ملادنوو اهل بلغارستان ، شاید مورد تقدیر واقع شود . نفر اول ، از افراد جفری فلتمن می باشد و نفر دوم ( که هم اکنون در فلسطین حضور دارد ) ، وابسته به جرج سوروس و سازمان ناتو ست . او در بخش اقتصادی طرح ترامپ کوشنر سهیم می باشد .

دبیر اول سازمان ملل ، آنتونیو گوترس ، از طرف خود پیشنهاد داده تا نیروهای ناتو ،چه پلیسی و چه نظامی برای امنیت ساکنین فلسطینی در منطقه حضور داشته باشند ( از رو آنها دیگر نمی توانند ادعایی برای حاکمیت خود داشته باشند ) .

هم زمان ، روسیه بر گوترس فشار آورده تا از مشاورمتخاصم و دست و پا گیر خود : جفری فلتمن خلاص شود .

در نشست چارلستون ( منطقه ی ویرجینیای غربی ) در تاریخ ۲۲ ماه اوت ، دونالد ترامپ اعلام کرد که پس از انتقال سفارت ایالات متحده به اورشلیم ، فلسطینیان باید حسن نیت خود را نشان دهند و اسرائیل باید بهای آن را بپردازد .

طرح کاخ سفید برای منطقه ، به هنگام ۷۳ امین نشست سازمان ملل که از ۱۸ ماه سپتامبر آغاز خواهد شد ، مطرح می شود .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.