Voltaire İletişim Ağı

Rusya, Suriye’deki askeri varlığını güçlendiriyor

+

Rus Savunma Bakanlığı 28 Ağustos 2018’de, toplam sayıyı on gemi ve iki denizaltıya yükselterek Suriye açıklarındaki deniz gücü varlığını arttırdığını duyurdu.

Bosphorus Observer Twitter hesabu 30 Ağustos’ta Sparta-3 adlı bir büyük Rus konteyner gemisinin Tartus limanına (Suriye) gitmek üzere Boğaz’dan geçtiğini belirtti. Gemi sadece askeri malzeme taşımaktadır.

Rus Savunma Bakanlığı aynı şekilde 1 Eylül’den itibaren bir hafta boyunca, yirmi beş savaş gemisi ve otuza yakın savaş uçağıyla Suriye açıklarında geniş kapsamlı bir tatbikat gerçekleştireceğini duyurdu. Bu tatbikat, Rusya’nın Doğu’sunda olası bir NATO saldırısına karşı direnmek amacıyla 300 000 askerin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Vostok-2018 tatbikatından ayrı olarak düzenlenecek.

Bu operasyonların tamamı Moskova’nın Londra, Paris ve Washington’u bu ülkenin bombardımanını meşrulaştırmak için Suriye’de sahte bayrak altında bir kimyasal saldırıyı hazırlamakla suçladığı bir sırada gerçekleşiyor.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.