ولترشبکه

مرگ جان مک کین ، رئیس گروه سری پنج چشم

+

سناتور جان مک کین در ۲۵ ماه اوت ۲۰۱۸ ، در سن ۸۱ سالگی در گذشت، جراید بین المللی او را به صورت قهرمان جنگ ویتنام ،‌ مردی تطمیع نشدنی و غیر قابل تسلیم در برابر پرزیدنت ترامپ معرفی می کنند .

عملیات این ٬٬ مدافع آزادی ٬٬ در ویتنام ، به صورت بمباران اهالی غیر نظامی بوده است . در سال ۱۹۶۷ ، هواپیمایی که او خلبانش بود و به قصد تخریب کارخانه ی برق ویتنام فعالیت می کرد ، توسط جنگده ی شوروی دی سی ای مورد حمله قرار گرفت.او پس از دستگیری به مدت ۵ سال زندانی و شکنجه شد . او فرزند آدمیرالی است که رهبری پاکوم را به عهده داشت .

در سال ۱۹۸۲ در اتاق نمایندگان انتخاب و از سال ۱۹۸۶ وارد سنا می شود . این مرد تطمیع نشدنی یکی از پنج سناتور فاسدی است که در گروه شارل کیتینگ خدمت می کند ( گروه کیتینگ پنج نفره ) ، آنها به کلاه برداری از سپرده گذاران کوچک اقدام می کردند .

به هنگام کارزار انتخاباتی سال ۲۰۰۰ اودر مقابل بوش پسر قرار می گیرد . بوش پسر او را متهم به خیانت به کشور می کند ( چرا که در زیر فشار شکنجه به مسائلی مربوط به کشورش اقرار و امضاء کرده بود ) و به قهرمان بودن او اعتقادی ندارد

او کاندیدای حزب جمهوری خواه علیه باراک اوباما در سال ۲۰۰۸ بوده ، در این کارزار انتخاباتی ، نیویورک تایمز نام سازمان هایی که در سال ۲۰۰۰ در عوض مبالغی که برای رهبری کمیسیون بازرگانی پرداخته بود و از او حمایت کرده بودند فاش نمود .

او در سیاست داخلی کشورش غیر قابل طبقه بندی می باشد ، او زنانی را که به سقط جنین اقدام می کنند به انجام جنایت متهم می کند ، و در عین حال مخالف شکنجه می باشد .

از سال ۱۹۹۳ ، جان مک کین ، دوران سناتوری و مدیریت سازمان ای ار ای را آغاز می کند ، سازمان ای ار ای به جهت ایجاد انحراف در احزاب راست گرای جهانی فعالیت می کند . این سازمان به طور کاذب از اصول سازمان National Endowment for Democracy حمایت می کند ( که در واقع اتحادیه ی اطلاعاتی گروه پنج چشم می باشد که شامل استرالیا ، کانادا ، ایالات متحده ، زلاند نو و انگلستان است ) با وجود بخش های پیچیده ی قضایی این اتحادیه ، عمل کرد آن به صورت اجرایی می باشد . مک کین به مدت ۲۵ سال از اصل جدایی قوای کشوری تخطی می کرده و تا اوایل همین ماه ، توسط دوست خود سناتور دان سولیوان جایگزین می شود .

از آنجاییکه رهبری سازمان ای ار ای را به عهده داشت ، کودتا های بسیاری را تدارک دیده و تمام جنگ های ایالات متحده و انگلستان را بدون هیچ استثنایی حمایت نموده . به طور مثال او در کودتای ناموفق علیه هوگو چاوز در ونزوئلا شرکت داشته ، همچنین در برکناری رئیس جمهور هایتی - ژان برتران آریستید . در کنیا به کودتای ناموفق علیه ماوآی کیباکی اقدام می کند . و اخیراََ نیز در اوکراین در برکناری پرزیدنت ویکتور یانوکوویچ شرکت داشته است .

او یکی از رهبران اصلی ٬٬ بهار عربی ٬٬ به حساب میآید . و جنگ علیه لیبی و سوریه را تدارک دیده است ، که در جلسه ای میان اتحادیه ی سری کشورهای متعهد در قاهره در ماه فوریه ی ۲۰۱۱ برگذار گردید . سپس به لبنان سفر می کند تا بتواند به عناصر جهادی سوریه از طریق نماینده ی مجلس موافق حریری - عقاب ساکر ، سلاح و مهمات برساند . در همین فرصت او به ارسال سفر می کند و تصمیم می گیرد تا پایگاهی در این منطقه برای عناصر جهادی برای جنگ علیه سوریه تاسیس نماید .

در ماه مه ۲۰۱۳ ، به طور غیر قانونی به شمال تحت محافظت نیروهای اسرائیلی سفر می کند . در آنجا با رهبران جهادی ، به خصوص محمد نور ، که ۱۱ تن از شهروندان لبنانی را ربوده بود ، ملاقات هایی ترتیب می دهد . و به اعتقاد ما ، او با ابوبکر بغداری نیز که خودرا خلیفه ی خود خوانده داعش می نامید ملاقات کرده ، که البته این موضوع از سوی مدیر دفتر وی تکذیب شده است .

Sean Hannity’s Show fox newsهر چند یک سال بعد ، از سوی در تاریخ ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۴ دعوت می شود ، و در این برنامه از موضوع آتش بس ناپایدار میان عناصر میانه رو و تند رو را انتقاد می نماید . سپس با اشاره به تجربه ی خود در ویتنام ، مدعی به آشنایی با وضعیت موجود در سوریه می باشد ، و معتقد است که باید برای سرنگونی جمهوری عرب سوریه از کلیه ی گروههای شورشی استفاده نمود . و خود اذعان می دارد که با رهبران داعشی ملاقات هایی داشته و با آنها رابطه ی دائمی برقرار نموده است .

او مصمم و با خونسردی تمام و بدون اظهار پشیمانی ، در نابودی نیمی از جهان سهیم بوده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.