ولترشبکه

به قتل رساندن آلکساندر زاخارچنکو

+

در تاریخ ۳۱ ماه اوت ۲۰۱۸ ، آلکساندرزاخارچنکو ، پرزیدنت جمهوری مردمی دانسک -مالاروسیا ، در یک بمب گذاری کشته شد . در این حادثه وزیر امور مالی -آلکساندر تیموفیو و ده تن دیگر زخمی شدند .

پلیس توانست عوامل این حادثه را شناسایی کند و هم اکنون نیز این افراد تحت تعقیب می باشند . قاتلین برای مرکز اطلاعات امنیتی اوکراین فعالیت می کردند

آلکساندر زاخارچنکو یکی از امضا کنندگان پیمان مینسک دوم بوده است ‌، پیمانی که رئیس جمهور اوکراین پترو پوروشنکو حاضر به اجرایی کردن آن نمی باشد .

در دانسک از سوی شورای وزرا ، سه روز عزای عمومی اعلام شده است .

فدراسیون روسیه بلافاصله از محافل بین المللی علت این حادثه را جویا شده است . پرزیدنت ولادیمر پوتین مراتب تسلیت خود را به خانواده های داغدار و ملت دانسک ارائه داده است . سرگئی لاوروو ، وزیر امور خارجه ی روسیه نیز هر گونه جلسه ی برای معاهده در چارچوب نورماندی ( آلمان - فرانسه - روسیه و اوکراین ) لغو نموده است .

جمهوری مردمی دانسک تنها از سوی کشور اوستی جنوبی پذیرفته شده است . پرزیدنت آناتولی بیبیلوو این حادثه را عملیات تروریستی دولتی نامیده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.