دختر بچه ای که حلال نام دارد ( شش ساله ) از سوی سازمان ام آی ۶ انتخاب شده است تا برای حمله ی شیمیایی که به رژیم سوری علیه شهروندان غیر نظامی ادلیب نسبت داده می شود را نشان دهد

در ماه ژانویه ی ۲۰۱۸ ٬٬ گروه کوچک ٬٬ که با رهبری داوید ساترفیلد تشکیل گردید ،طرح اجرای پروژه ی رامسفلد - سبورسکی را داشت ، که به واسطه ی آن تمامی ساختارهای دولتی خاور میانه ، به خصوص سوریه نابود گردد . این گروه در ابتدا شامل عربستان سعودی ، ایالات متحده ، فرانسه ، اردن و انگلستان بوده است ( کشورهای عرب عضو ، در کوتاه مدت نباید تخریب شوند ) .

این گروه مخفی ،زمانی که آلمان و مصر به آن ملحق شدند ، صورت علنی پیدا کرد . و ظاهر معقول تری یافت ، و هدف آن به صورت خروج از بحران تعریف شد . این گروه توانست با گروه آستانه ( ایران ، روسیه و ترکیه ) روابطی را نیز برقرار نماید .

با این وجود ، انگلستان پروژه ی خود علیه سوریه را آغاز نمود ، و تحت پرچم جعلی کافر زیتا عملیات خود را تدارک دید . به این جهت متخصصین سازمان اولیو به محل فرستاده شدند و بمب های شیمیایی نیز به محل ولایت ادلیب ارسال گردید . کلاه سفید ها حدود ۴۴ کودک را ربودند . و سازمان ام آی ۶ آماده ی قربانی کردن آنها بود ، و قصد داشت تا این کشتار را به سلاح های شیمایی که به طور جعلی توسط ارتش عرب سوریه علیه گروه های شورشی انجام شده ، نسبت دهد .

سازمان ام آی ۶ ، پیش تر این مصومیت را توسط شهادت کودکی که حلال نام داشت ( در عکس فوق ) ترتیب داده بود . و حساب تویتری به نام او در تاریخ ۲۹ ماه ژوئیه باز شد ، و حدود سی رسانه بلافاصله در آن نام نویسی نمودند و منتظر اشاره ای از سوی او بودند ( عملیات چشمان ادلیب ) . از میان آنها حساب های رسانه های بی بی سی BuzzFeed ,The Huffington Post ، رادیوی اروپای آزاد - رادیوی آزادی .
قرار داشت که به طور مصمم در تبلیغات جنگی انگلستان شرکت داشتند .

Destroyer USS the Sullivans DDG-68هم زمان ، پنتاگون در خلیج ناو
با ۵۶ موشک دوربرد و بمب افکن ب-۱ب که دارای ۲۴ موشک زمین به هوای آجی ام -۱۵۸ جی آ اس اس ام می باشد در پایگاه هوایی ال اودید قطر قرار داد .

در ارتباط با مسئولیت نخست وزیر انگلستان ترزا می نسبت به اعمال ام آی ۶ شکی وجود ندارد ، اما هنوز مشخص نشده چه کسی فرمان حضور نظامیان ایالات متحده را داده است .

رئیس جمهور فرانسه ،امانوئل ماکرون ، که پیوسته دنباله رو لندن بوده است ، در برابر سفرای خود در پاریس ، تئوری بازگشت به جنگ را مطرح نموده . و با نادیده انگاشتن انتخاب دموکراتیک ملت سوریه برای رئیس جمهور خود ، اعلام کرده که به آنها پیشنهاد می دهد : ٬٬ برای احترام گذاشتن به تمامیت ارضی کشور سوریه ، باید به ملت سوری اجازه بدهیم تا خواسته ی راستین خود را بیان نماید . ٬٬

طراحان این پروژه ، که در شکست خود در جنگ با سوریه واقف اند . هدف کنونی آنها فراتر می رود . و خواستار ایجاد کشمکشی با روسیه می باشند : به مفهوم جنگی که به سرعت جهانی خواهد شد .

سوریه و روسیه به سرعت نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند . سپس روسیه مهمات نظامی بسیاری به طرطوس ، با ناو باربری سپارتا ۳ فرستاد . همچنین مسکو نیروهای خود را در ساحل سوریه افزایش داد ( هم اکنون ده ناو و دو زیر دریایی در آنجا حضور دارند ) ، و در حال تدارک مانورهای نظامی می باشند که در آن ۲۵ کشتی و ۳۰ هواپیما شرکت دارد .

ایالات متحده از این اقدام به وحشت افتاده و بلافاصله سفیر خود را جیمز جفری را به منطقه فرستاد تا کشورهای هم جوار را آرام نماید . او باید به اسرائیل ، اردن و ترکیه سفر کند . معاون او داوید ساترفیلد ، و کلنل اطلاعات نظامی جوئل ریبورن ، او را همراهی می کنند . فرستاده های ایالات متحده به تمام مخاطبین خود اطمینان خاطر خواهند داد که واشنگتن به بهانه های واهی حاضر به بمباران سوریه نمی باشد .

چنانچه این فرستاده ها شهامت داشته باشند خواهند پرسید که آیا داوید ساترفیلد همان سیاست جرج بوش پسر و باراک اوباما را دنبال می کند یا اینکه باید سیاست جدید دونالد ترامپ را عملی سازند ؟ موقعیت لندن و کاخ سفید ،موافق ایالات متحده ، به طور آشکار مخالف روسیه می باشد ، اما به طور مشخص پنتاگون از چه سیاستی پیروی می کند ؟

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian
منبع
Al-Watan (Syrie)">Al-Watan (Syrie)