ولترشبکه

مسکو و دمشق ، لندن ، پاریس و واشنگتن را برای تدارک حمله ی شیمیایی متهم می کنند

+

نیروی دریایی ایالات متحده همراه با ۵۶USS The Sullivans DD-68ناوشکن موشک دوربرد ، در خلیج فارس مستقر شده است . همچنین بمب افکن استراتژیک AGM- 158 JASSM همراه ۲۴ موشک هوا - زمینB-1B -US‌‌ Air Force به پایگاه هوایی العودید قطر وارد شده است .

در ۲۹ ماه اوت ، دبیر کل سازمان ملل ، آنتونیو گوترس ، از تمامی گروه های درگیر در سوریه ، تقاضای خودداری نمود .

در ۳۰ ماه اوت ۲۰۱۸ ، وزیر امور خارجه ی روسیه ،‌سرگئی لاورو ، و هم تای سوری او ولید معلم ، در کنفرانسی خبری ، سازمان ام آی ۶ بریتانیا را متهم به تدارک حمله ی شیمیایی به سوریه نمودند ، تا حملات نظامی خود به این کشور را توجیه نمایند .

آقای لاورو مشخص نمود که این حملات توسط کلاه سفیدها صورت خواهد گرفت . آنها وابسته به سازمان غیر دولتی میباشند و توسط ام آی ۶ به وجود آمده اند ، و بارها دست به چنین حملاتی زده اند .

آقای معلم نشان داد که کلاه سفیدها حدود ۴۴ کودک را در ایالت ادلب ربوده اند تا در به منطقه ی Olive این عملیات قربانی کنند . متخصصین انگلیسی سازمان ٬٬ کافر زیتا وارد شده اند تا بتوانند بر این عملیات نظارت داشته باشند .

آلکسی تزیگانوو ، در مسکو که مدیر مرکز برقراری صلح می باشد ، تاکید داشت که کلاه سفیدها از منطقه ی ساراکیب ، محموله های سمی وارد کرده اند .

در مسکو ، ماریا زاخاروآ ، سخنگوی وزارت امور خارجه ، مشخص کرده که در کادر این عملیات ، سازمان ام آی ۶ حساب تویتری با نام دختر بچه ای ساختگی که حلال نام دارد ، ایجاد کرده ،تا به طور مستقیم ، گزارش حملات شیمیایی را خود را ارائه دهد و آن را به دولت سوریه نسبت دهد .

سفیر روسیه در واشنگتن ، آناتولی آنتونوو ، به هر گونه عملیاتی که تحت پرچم های دروغین انجام شود ، هشدار داده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.