روسیه ، کشور بریتانیا را متهم به حمله ی شیمیایی تحت پرچم دروغین در ادلب می نماید . در حالی که ایالات متحده سوریه را در تیر راس این اتهامات قرار می دهد . وجود گذارشات فراوانی در شورای امنیت سازمان ملل به قدری است که حمله ی غرب به سوریه را قریب الوقوع می دادند.

در واقع بریتانیا ، نمی تواند سوریه را تا زمانی که نیروهای زمینی خود را در ادلب مستقر ننموده ، متهم کند . زیرا سلاح های شیمیایی از طریق مرزهای هوایی منتشرنمی شوند ، و نیاز به خمپاره انداز دارند . تا این لحظه ، حمله ی زمینی به ادلب ، توسط نیروهای روسی که به مناطق استقرار القاعده حمله می کنند ، در جریان است .

چنانچه حمله به ادلب در ۶ ماه نوامبر ۲۰۱۸ آغاز شود ، این تاریخ مصادف با انتخابات مجلس نمایندگان ایالات متحده و یک سوم مجلس سنای این کشور می باشد ، و این موضوع موقعیت سوریه را به خطر خواهند انداخت . کافی است تا انگلستان تحت پرچم دروغین عملیاتی را انجام دهد ، تا پرزیدنت ترامپ بلافاصله آماده ی حمله ی اضطراری شود ، به نحوی که نتواند گفته های لندن را تایید نماید . از این رو دونالد ترامپ در انتخابات میان دوره ای خواهد باخت و بلافاصله از سوی کنگره مورد اتهام قرار خواهد گرفت.

حمله ی ایالات متحده ، بر خلاف گذشته ، بسیار مرگبار خواهد بود .

برای حفظ جانب احتیاط ، سوریه باید منتظر انتخابات ایالات متحده شود تا بعد از آن اقدام به آزاد سازی ادلب نماید .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian