Voltaire İletişim Ağı

Emir Tamim Erdoğan’a bir uçan saray armağan etti

+
JPEG - 15.2 kb

Katar Emiri, Tamim bin Hamad el-Tani dünyanın en büyük ve en lüks özel uçağını Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a armağan etti.

Boeing 747-8i süper donanımlı hediyenin değerinin yaklaşık olarak yarım milyar dolar olduğu bildiriliyor. Bu bağışın Türkiye Cumhurbaşkanlığı’na mı yoksa Sultan Erdoğan’ın şahsına mı yapıldığı ne de neyin karşılığı olarak verildiği bilinmiyor.

JPEG - 15 kb

18 mürettebat ve 76 yolcu için tasarlanmış olan uçak, özellikle son model lüks arabalardan oluşan baş döndürücü filo olmak üzere Cumhurbaşkanlığı’na ait diğer ulaşım araçlarına eklenmektedir.

Yüzölçümü Versay Sarayı’ndan dört kat daha büyük olan Ak Saray Türklerin ödediği vergilerle ödendi, Cumhurbaşkanlığı uçağının bedelinin tamamı, halen yapılmakta olan Türkiye armasıyla boyanması da dahil olmak üzere Katar Emiri tarafından üstlenildi.

Emir Tamim ile aynı safta yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyada Müslüman Kardeşler’in hamisi haline geldi.

Çeviri
Murat Özdemir

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.