آدمیرال ویلیام ه.مک راون ، به وزیر دفاع ، استعفای خود را از شورای مشورتی برای نوآوری تقدیم نمود .

این شورا در سال ۱۹۹۶ توسط وزیر دفاع وقت ، آش کارتر به وجود آمد ، تا از صنایع نوین سیلیکون ولی ، بهترین بهره برداری صورت بگیرد . او چندین شخصیت اینترنتی و نظامیان ارشد را در این جمع فرا خواند .

آدمیرال مک راون ،پس از کنار گذاشتن جان برنان -رئیس سابق سازمان سیا و دفاع سری توسط پرزیدنت دونالد ترامپ ، با او وارد مخالفت رو در رو شد .و در تریبونی آزاد ، جهت هم دلی با جان برنان ، درخواست برکناری از مقام خویش را نمود . این متن توسط واشنگتن پست [1] منتشر گردید ، درست همان روزی که مسئولین عالی مقام اطلاعاتی متنی در حمایت از برنان منتشر ساختند [2]

پس از انتشار تریبون آزاد بی نام و نشانی علیه ترامپ در نیو یورک تایمز [3] ، که این باربه یکی از مقامات بالای کاخ سفید نسبت داده شد ، از مک راون درخواست شد تا استعفای خود را از شورایی که در آن خدمت می کرد ،تقدیم کند .

Trident de Neptune = Neptune’s Spearآدمیرال مک راون به خاطر هدایت عملیات
شهرتی کسب کرده بود . او اوسامه بن لادن را در سکونت گاهش واقع در آبوت آباد پاکستان به قتل رسانید . این عملیات توسط پرزیدنت اوباما صحنه آرایی شد ، و از سوی پاکستان شدیداََ‌مورد اعتراض واقع شد . چرا که استقلال این کشور را زیر پا می گذاشت و دیگر آنکه اوسامه بن لادن در آبوت آباد به سر نمی برد ، و در ماه دسامبر سال ۲۰۰۱ را هدایت SoCom USافغانستان فوت کرده بود . آدمیرال مک راون نیروهای
می کرد . تحت همین عنوان ، او از سوی کنگره مورد سوال قرار گرفت ، و با غرور تمام اعتراف کرد که در ۷۸ کشور جهان ، دست به قتل های سیاسی زده است . پرزیدنت اوباما مک راون را مسئول ایجاد شبکه ی نیروهای ویژه ی ائتلاف نمود تا بتواند در هر نقطه ی جهان ، و هر شخص مورد نظر را به قتل برساند ، آنهم طی ۴۸ ساعت [4]

جان او. برنان به مدت طولانی در سازمان سیا خدمت کرد تا اینکه میان سال های ۲۰۱۳ تا ۱۷ مدیریت این سازمان را به دست گرفت . او به طور چشم گیری برنامه های کشتار توسط هواپیماهای بدون سرنشین این سازمان را متحول ساخت . او با ژنرال مایکل ت. فلین ، از اطلاعات نظامی ، درگیر شد . فلین نخستین مشاور امنیت ملی پرزیدنت ترامپ می باشد ، او کوشید برنان را از کار برکنار سازد ، و سازمان سیا را در حول اطلاعات انسانی شکل دهد ، و عملیات حذف دشمنان را از این سازمان کنار بگذارد . برنان علیه فلین وارد کارزار شد و او را متهم کرد که جاسوس روسی است . او از مدیریت بخش دفاع محرمانه در تاریخ ۱۵ ماه اوت ۲۰۱۸ عزل گردید .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1«Revoke my security clearance, too, Mr. President», by William H. McRaven, Washington Post (United States) , Voltaire Network, 16 August 2018.

[2Statement from former senior intelligence officials”, Voltaire Network, 16 August 2018.

[3I Am Part of the Resistance Inside the Trump Administration”, New York Times (United States) , Voltaire Network, 5 September 2018.

[4Forze speciali globalizzate”, di Manlio Dinucci, Il Manifesto (Italia) , Rete Voltaire, 14 maggio 2014.