ولترشبکه

اسرائیل از هواپیمای نظامی روسی به صورت سپر استفاده کرد

+

در ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸ ، حدود ساعت ۲۲ ، ( به وقت محلی ) ، هواپیمای توربو ای-ال ۲۰ نظامی روسی از اکران رادارها در دریای مدیترانه ناپدید شد ، این هواپیما ۳۵ کیلومتر از سواحل سوریه فاصله داشت . و با ۱۴ نفر در حال بازگشت به پایگاه حمیمیم بوده است .

این حادثه زمانی اتفاق افتاد که نبرد در این منطقه شدت گرفته بود . چهار هواپیمای اف-۱۶ اسرائیل ، از طریق آب های بین المللی در حال حمله به مرکز صنایع فنی لاذقیه بودند . پدافند ضد هوایی سوریه توانست بسیاری ازموشک های دشمن را نابود کند .

اسرائیل در حال نابود سازی کلیه ی مراکز تحقیقات علمی مرتبط با وسایل نظامی می باشد . که در ادامه ی سیاست کشتن دانشمندان غیر اسرائیلی خاور میانه ، در ایران و عراق دنبال می کند .

حمله ی اسرائیل با هواپیمای تورپدوی انگلستان همراه بوده .

ایالات متحده سوریه را متهم به انهدام هواپیمای روسی در این حوزه ی عملیاتی شد .

شکایت کرد که در این نبرد ،Auvergneدر عین حال سوریه از ناو فرانسوی شرکت داشته . هر چند طبق معمول ، پاریس از این بابت اظهار بی اطلاعی نمود .

چندین ماهواره توانستند نبرد ۱۷ ماه سپتامبر رافیلم برداری و ضبط کنند .

هواپیمای الیوشین ای ال ـ ۲۰ روسیه دارای چهار موتور پروانه ای بوده که در حال نظارت بر نیروهای غربی منطقه و هواپیماهای بدون سرنشین عناصر جهادی به هنگام آغاز حملات بوده است . مطالعات نشان داده که (۱) فرانسه چندین موشک به سمت سوریه شلیک کرده است (۲) ، و هواپیمای اسرائیلی در پشت هواپیمای روسی پنهان شد ، به صورتی که پدافند سوریه هواپیمای ای ال-۲۰ را هدف قرار دهد .

استفاده از هواپیمای یک کشور ثالث برای حفاظت از پدافند ضد هوایی دشمن ، یک عمل جنگی است . اسرائیل این کار را در برابر روسیه انجام داده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.