ولترشبکه

اس-۳۰۰ : انگلستان ، فرانسه و اسرائیل دیگر نمی توانند به سمت سوریه پرواز کنند

+

فدراسیون روسیه تا دو هفته ی دیگر پدافند ضد هوایی اس -۳۰۰ که دارای سیستم کنترل اتوماتیک مدرن می باشد در مراکز ضد هوایی سوریه قرار خواهد داد ، این پدافند ضد هوایی تنها در پایگاه ارتش روسیه در سوریه وجود دارد .

مشخصات مدل اس-۳۰۰ هنوز اعلام نشده . در ۲۰۱۳ ، فدراسیون روسیه به سوریه قول داده بود تا پدافند اس -۳۰۰ -و ۴ را تحویل دهد ، امابرای حفظ سلطه ی هوایی اسرائیل به درخواست ایالات متحده ، این کار انجام نگرفت .

وزیر دفاع روسیه ، سرگيی شایگو ، اعلام کرد : این پدافند می تواند مرکزیت تمام پدافند نیروهای ضد هوایی و مراقبت های هوایی و در تصمیم گیری های سریع ،عمل کند . مهم تر اینکه ، شناسایی کلیه ی هواپیماهای روسی توسط پدافند ضد هوایی سوریه امکان پذیر خواهد شد .

این تصمیم در پی حمله ی انگلستان ـ فرانسه و اسرائیل در ۱۷ ماه سپتامبر ۲۰۱۸ در لذاقیه به هواپیمای نظامی ای-ال -۲۰ روسیه با ۱۵ سرنشین بوده است .

سوریه هفده امین کشوری است که مجهز به پدافند ضد هوایی اس -۳۰۰ می باشد .

موشک های این پدافند در طول ۳۰۰ کیلومتر عمل می کنند ، و نمی گذارند تا از طریق دریای مدیترانه و یا کشوری همسایه و هواپیماهای دشمن -که شامل هواپیماهای انگلستان - فرانسه و اسرائیل می باشند - وارد حریم هوایی سوریه شوند .

با بکار گیری این پدافند ضد هوایی ، سوریه به حاکمیت هوایی اسرائیل در خاور میانه پایان می دهد . تحویل این پدافند در پنج سال گذشته به درخواست ایالات متحده منتفی شد ، چرا که کیفیت نیروی هوایی اسرائیل را پایین می آورد . مشخصاََ این وتو امروزه دیگر عمل کرد خود را از دست داده است . هر چند مشاور امنیت ملی ایالات متحده جان بولتون این تصمیم روسیه را یک ٬٬ تهاجم ٬٬ عنوان کرد ، که به ظاهر برای محافظت از پرزیدنت ترامپ طی انتخابات درون مجلسی بوده است .

آقای شایگو در ادامه ی سخنان خود با اشاره به اسرائیل اعلام کرد : ما مطمئن هستیم که این تدابیر ٬٬ آتش بی تدبیری ها را ٬٬ خاموش خواهد کرد و نخواهد گذاشت تا عملیات بی معنایی که نظامیان ما را تهدید می کند ، صورت بگیرد . در غیر این صورت ما مطابق وضعیت کنونی به این تهدیدات پاسخ خواهیم داد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.