دولت ایران ، در رابطه با مرکز زهرا [1] ، نزد مقامات فرانسوی اقدام نمود . طبق گفته ی تهران ، اتهامات ، مبنی برآماده سازی سوء قصد ، علیه میتینگ مجاهدین خلق در ۳۰ ماه ژوئن ۲۰۱۸ ، توطئه ای از جانب کشوری ثالث بوده است .

بهرام قاسمی ، سخنگوی وزارت امور خارجه ی ایران ، مسئولیت کشورش را دررابطه با این حادثه منکر شد ، و از کشور فرانسه خواست تا در نشستی ، با کلیه ی اطلاعات مربوط با این موضوع تبادل نظر به عمل آید .

پاریس بلافاصله نماینده ی آیات الله علی خامنه ای ، یحیا گواسمی ، رهبر شیعیان فرانسه
را که چندین ساعت در بازداشت به سر می برد ، ازاد نمود . .

وزیر امورداخلی فرانسه ، دیگر از بازداشت صحبت نمی کند و تنها اشاره به ۱۲ ٬٬ ملاقات خانگی ٬٬ دارد که به صورت بازداشت اموال ذکر شده . تنها یک نفر در تاریخ سوم اکتبر تحت نظر باقی مانده است .

وزیر داخلی فرانسه ژرارد کولومب ، اعلام کرده بود تا پایان ۲۰۱۹ ، از مقام خویش کناره گیری خواهد نمود ، و در ۲۰۲۰ در انتخابات شهردار لیون شرکت می کند ، اما ، به طور ناگهانی استعفای خود را اعلام کرد ، بار اول ، درست بعد از عملیات ماموران پلیس در مرکز زهرا ، وبار دوم ، پس از اقدامات ایران . استعفای وی مورد قبول واقع شد

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1“بازخواست از نماینده ی آیت الله خامنه ای در فرانسه”, ترجمه Sylvia Bejanian, شبکه ولتر, 14 اكتبر 2018, www.voltairenet.org/article203465.html