ولترشبکه

فرانسه- ایران : آزادی نماینده ی آیت الله خامنه ای

+

دولت ایران ، در رابطه با مرکز زهرا [1] ، نزد مقامات فرانسوی اقدام نمود . طبق گفته ی تهران ، اتهامات ، مبنی برآماده سازی سوء قصد ، علیه میتینگ مجاهدین خلق در ۳۰ ماه ژوئن ۲۰۱۸ ، توطئه ای از جانب کشوری ثالث بوده است .

بهرام قاسمی ، سخنگوی وزارت امور خارجه ی ایران ، مسئولیت کشورش را دررابطه با این حادثه منکر شد ، و از کشور فرانسه خواست تا در نشستی ، با کلیه ی اطلاعات مربوط با این موضوع تبادل نظر به عمل آید .

پاریس بلافاصله نماینده ی آیات الله علی خامنه ای ، یحیا گواسمی ، رهبر شیعیان فرانسه را که چندین ساعت در بازداشت به سر می برد ، ازاد نمود . .

وزیر امورداخلی فرانسه ، دیگر از بازداشت صحبت نمی کند و تنها اشاره به ۱۲ ٬٬ ملاقات خانگی ٬٬ دارد که به صورت بازداشت اموال ذکر شده . تنها یک نفر در تاریخ سوم اکتبر تحت نظر باقی مانده است .

وزیر داخلی فرانسه ژرارد کولومب ، اعلام کرده بود تا پایان ۲۰۱۹ ، از مقام خویش کناره گیری خواهد نمود ، و در ۲۰۲۰ در انتخابات شهردار لیون شرکت می کند ، اما ، به طور ناگهانی استعفای خود را اعلام کرد ، بار اول ، درست بعد از عملیات ماموران پلیس در مرکز زهرا ، وبار دوم ، پس از اقدامات ایران . استعفای وی مورد قبول واقع شد

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “بازخواست از نماینده ی آیت الله خامنه ای در فرانسه”, ترجمه Sylvia Bejanian, شبکه ولتر, 14 اكتبر 2018, www.voltairenet.org/article2...

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.