ولترشبکه

دیوان بین المللی عدالت برخی از تحریمات ایالات متحده علیه ایران را به حالت تعلیق درآورد

+

دیوان بین المللی عدالت در سوم اکتبر ۲۰۱۸ ، رای خود را اعلام نمود ، و به طور احتیاطی چندین تحریم یک جانبه ی ایالات متحده علیه ایران را لغو نمود .

دیوان بین المللی عدالت ،مرجع داوری سازمان ملل می باشد . جمهوری اسلامی ایران با توجه به خارج شدن ایالات متحده از پیمان ۵+۱ و وضع مجدد تحریمات ، نزد دیوان بین الملل درخواست رسیدگی کرد ، چرا که اقدام ایالات متحده زیرا پا گذاشتن پیمان های دوجانبه ی دوستی و روابط اقتصادی و حقوق کنسولی ۱۵ اوت ۱۹۵۵ [1] بوده است .

دیوان عدالت ، ایالات متحده را موظف به رعایت امضاهای پیمان های دوستی نمود . و از این رو ، دستور داد تا تبادل دارو و وسایل پزشکی ؛ همچنین کالاهای خوراکی و محصولات کشاورزی ؛ و تمامی وسایل مورد نیاز امنیت پروازهای غیر نظامی به اسانی تامین شود . از این رو ، واشنگتن موظف است تمامی مجوزهای ضروری تجارت را تامین نماید .

دیوان عدالت ازدو طرف خواست تا زمان رای گیری قطعی ، از انجام هر گونه اقدام خصمانه ای نسبت به یکدیگر خودداری نمایند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “ایران علیه ایالات متحده دردیوان بین المللی عدالت شکایت کرد”, ترجمه Sylvia Bejanian, شبکه ولتر, 27 ژوئيه 2018, www.voltairenet.org/article2...

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.