ولترشبکه

تجربیات پنتاگون در گرجستان ، سبب شیوع بیماری طاعون خوکی در بلژیک گردید

+

مدارک منتشره ی صد هزار صفحه ای وزیر سابق اطلاعات ملی گرجستان - ایگور گیورگادزه ، ثابت کرد لابراتوار جیلاد ساینس ، مرکز ریچارد لوگار تفلیس ( گرجستان ) ، تست هایی بر سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی برای پنتاگون انجام می داده [1] .

گفته شده ،این آزمایشات برای مبارزه با هپاتیت - س ، سبب مرگ ۷۳ نفر ، که ۴۹ تن از میان آنها قربانیان داوطلب بوده اند .

بنا بر گفته ی ایگور کریلوو ، مسئول مقابله با سلاح های بیولوژیکی ، شیمیایی و اتمی در وزارت دفاع روسیه ، گروه حیواناتی که میان سال های ۲۰۰۷ -۲۰۱۸ در اثر طاعون خوکی در روسیه کشته شدند ، از همان گروهی هستند که در مرکز ریچارد لوگار تحت نام- گرجستان - در ۲۰۰۷ ، از میان رفته اند

شیوع طاعون خوکی در این دهه ، از سمت گرجستان سهواََ یا عمداََ ، به چین و روسیه و کشورهای بالت سرایت کرده ، که ناشی از تحقیقات لابراتوار جیلاد ساینس می باشد .

شیوع طاعون خوکی به بلژیک ،احتمالاََ از عاملی مشترک می باشد ، چرا که این منطقه دورتر از مناطق آلوده قرار دارد . وزیر کشاورزی والونی ، رنه کولن ، مشخص کرده ، منشا بیماری طاعون خوکی بلژیک ، از سمت پایگاه نظامی لاگلاند ، در استان لوکسانبورگ بلژیک بوده است . اسناد مورد مطالعه ، می توانند میان تحقیقات لابراتوار جیلاد ساینس و کنه های حامل بیماری تب کنگو- کریمه که هم اکنون در جنوب روسیه گسترش یافته رابطه ای داشته باشند .

از میان اسنادی که ایگور گیورگادزه ارائه داده ، مجوزی برای ساخت هواپیمای بدون سرنشین ، که قادر به ریشه کن کردن حشرات آلوده می باشد ، وجود دارد : این افشا گری توانسته به تحقیقات دارپا بر حشرات مزارع ، مربوط باشد [2] .

روسیه از ایالات متحده توضیح خواسته ، و قصد دارد از سازمان منع سلاح های شیمیایی شکایت کند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “نقابی است بر آزمایشات پنتاگون ؟ نقابی است بر آزمایشات پنتاگون ؟ Gilead Sciencesجنایات ”, ترجمه Sylvia Bejanian, شبکه ولتر, 15 اكتبر 2018, www.voltairenet.org/article2...

[2] “پنتاگون قصد دارد مزارع غلات را به محصولات دستکاری شده ی ژنتیکی در آورد”, ترجمه Sylvia Bejanian, شبکه ولتر, 15 اكتبر 2018, www.voltairenet.org/article2...

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.