ولترشبکه

جاده ی ابریشم و اسرائیل

بیجینگ ، بی وقفه در حال گسترش پروژه ی ٬٬ جاده ی ابریشم ٬٬ خود می باشد . معاون رئیس جمهور این کشور ، وانگ کیشان ، در سفر خود به خاور میانه ، طی چهار روز در اسرائیل به سر برد ، و قرار دادهایی را امضا کرد که مطابق با آن ، تا دو سال آینده ، چین بخش عمده ای ازصنایع کشاورزی و خوراک اسرائیل را به واسطه ی تکنولوژی برتر خود و تبادلات بین المللی که دارد ، در اختیار خواهد گرفت . قرار داد تبادل آزاد پس از آن بسته خواهد شد . تمام ژئوپلیتیک منطقه دستخوش تغییر خواهد شد .

| دمشق (سوریه)
+
JPEG - 41.6 kb

بازدید معاون رئیس جمهور چین ، وانگ کیشان از اسرائیل ، فلسطین ، مصر ، و امارات متحد عربی ، در راستای ایجاد ٬٬ جاده ی نوین ابریشم ٬٬ .

در پاییز ۲۰۱۳ ، چین پروژه ی خود را در رابطه ی با راه های ارتباط دریایی و به خصوص زمینی ،مطرح کرد . در این رابطه پول های هنگفتی را خرج نمود ، تا به سرعت بتواند این طرح ها را اجرا کند . مسیرهای اصلی می توانند از آسیا ، روسیه ، به سوی اروپای غربی باشند . اما طرح هایی برای ایجاد راه های ارتباطی در افریقا و آمریکای لاتین نیز دارد .

موانع سر راه جاده ی نوین ابریشم

این پروژه دو مانع پیش رو دارد : اقتصادی و استراتژیک .

از نقطه نظر چین ، این پروژه می تواند تبادل محصولات را مطابق با مدل دوران عهد عتیق انجام دهد، که از قرن دوم بعد از میلاد تا قرن پانزدهم ادامه داشت ، و چین و اروپا را از طریق دره ی فرقانه ، ایران و سوریه متصل می کرد . در آن دوران هدف انتقال محصولات از شهری به شهر دیگر بوده است ، و در هر مرحله کالاهایی با کالاهای محلی مبادله می شده . اما، در طرح معاصر ، چین قصد دارد تا به طور مستقیم و در جهان ، کالاهایی را بفروشد . این کالاها برخلاف گذشته شامل ( ابریشم و ادویه وغیره ) نمی باشند ، بلکه کالاهای مشابه اروپایی و با کیفیت برتری هستند . این مسیر بازرگانی ، به صورت یک شاه راه در آمده است . مارکو پولو از مشاهده ی ابریشم خاور دور مات و متحیر مانده بود که در ایتالیا نظیر آن وجود نداشت ، اما در دوران معاصر ، خانم آنگلا مرکل از اینکه صنایع اتومبیل کشورش به خاطر ماشین آلات رقیب چینی زمین گیر شوند ، وحشت دارد . از این رو ، کشورهای پیشرفته باید بتوانند با چین تجارت کنند و در عین حال صنایع خود را در برابر شوک اقتصادی حفظ نمایند .

چین با صادرات عمده ی محصولات خود ، می تواند جایگزین موقعیت تجاری انگلستان ، و سپس ایالات متحده شود ، که از دوران انقلاب صنعتی پیش تاز بوده اند . برای حفظ همین برتری ، چرچیل و روزولت پیمان آتلانتیک را امضا کردند ، و ایالات متحده وارد جنگ دوم جهانی شد . از این رو بعید نیست که آنگلو ساکسون ها ، برای مقابله با پروژه ی چینی ، دست به عملیات نظامی بزنند [1] ، همانگونه که در برابر پروژه های آلمان و ژاپن در سال ۱۹۴۱ عمل کردند .

پنتاگون ،طرح رایت را در سال ۲۰۱۳ ، منتشر نمود که در آن قصد داشت کشوری جدید میان عراق و سوریه به وجود آورد تا مسیر جاده ی ابریشم را از طریق بغداد و دمشق قطع کند . این ماموریت توسط داعش عملی شد ، از این رو چین مسیر خود را تغییر داد . بیجینگ دست آخر تصمیم گرفت تا آن را از طریق مصر عملی سازد ، و از این رو برای ایجاد کانال سوئز دوم سرمایه گذاری نمود و منطقه ی صنعتی بزرگی را در ۱۲۰ کیلومتری قاهره به وجود آورد [2] . هم زمان پنتاگون ٬٬ انقلاب رنگین ٬٬ در اکراین را راه انداز کرد تا مسیر اروپایی جاده ی ابریشم را قطع کند ، همچنین بحران هایی در نیکاراگوئه به وجود آورد تا از ایجاد کانال جدیدی که اقیانوس آرام را به اقیانوس اطلس متصل می کرد ، مانع ایجاد کند .

اما به لحاظ سرمایه گذاری های عظیم چین برای تحقق جاده ی نوین ابریشم ، باید به خاطر آورد که در قرن پانزدهم ، چین برای محافظت از قرارگاه های خود ، ناوگان دریایی بی نظری را ایجاد کرد . آدمیرال زنگ هه ( خاجه ی مزین به سه جواهر )، دزدان دریایی سری لانکا را از پای درآورد ، و پاگودهایی در اتیوپی به وجود آورد و خود برای زیارت راهی مکه شد . اما ، پس از بازگشت ، به علت سیاست های داخلی کشورش ، امپراطور جاده ی ابریشم را نادیده گرفت و ناوگان دریایی خود را آتش زد . در آن زمان بود که چین سیاست بسته ی داخلی خود را دنبال کرد . از این رو ، به لحاظ نقطه نظر چین ، پروژه ی کنونی هنوز موفق نبوده است .

در گذشته ی نه چندان دور ، چین در خاورمیانه ، برای دست یابی به منابع نفتی ، سرمایه گذاری نموده . در عراق پالایشگاه های احداث نمود که به دست داعش و نیروهای غربی که به ظاهر با اسلام گرایان در حال مبارزه بودند ، نابود شد . بیجینگ ، بزرگترین خریدار نفت سیاه سعودی است . از این رو در این کشور مجتمع نفتی یاسر- یانبو را با هزینه ی ده میلیارد دلار به وجود آورده .

JPEG - 33.2 kb
امضای کنسسیون بندر هایفا در گروه بندری شانگهای اینترنشنال

اسرائیل و جاده ی نوین ابریشم

روابط میان اسرائیل و چین از زمان اهود باراک ، به وجود آمد که خانواده ی او برای فرار از چنگ نازی ها به شانگهای فرار کرده بودند . نخست وزیر پیش از ناتانیاهو ، کوشیده بود تا روابط قوی با بیجینگ به وجود آورد . تلاش های او توسط دزدان دریایی سومالی ، که از سوی واشنگتن حمایت می شدند ، باعث شد تا دریانوردی روسی و چینی در این مسیر مختل شود و ، در دهانه ی خروجی دریای سرخ متوقف بماند [3] . این هیاهو به سرعت فرو نشست . و چین اجازه ی احداث پایگاه دریایی در جیبوتی را دریافت کرد ، و اهود باراک از صحنه ی سیاسی کنار گذاشته شد .

از سال ۲۰۱۶ ، چین با اسرائیل روابط تبادل آزاد برقرار ساخته . در این چارچوب ، شانگها اینترنشنال پورت گروپ ، امتیاز بهره برداری از بنادر هایفا و آشدود را به دست آورده ، به صورتی که تا سال ۲۰۲۱ ، چین نود درصد تبادلات تجاری اسرائیل را تحت کنترل خود در می آورد . پایگذار مجله ی اینترنتی علی بابا ، جک ما ، به تل آویو همراه فرستاده های رسمی چین ، سفر کرده ، و قصد خود را از خرید چندین استرات آپ اسرائیلی بیان داشته تا بتواند از تکنولوژی برتر آنها استفاده کند .

تسهیلات نظامی ، تنها بخش عمده ی اقتصاد اسرائیل را تشکیل می دهد ، و مطابق با میل و اشتیاق چینی است . در ماه سپتامبر ، پرفسور شائول هارو ، کنفرانسی در دانشگاه هایفا با کمک انستیتوی هادسون برگذار کرد ، که به ژنرال های پنتاگون از عواقب سرمایه گذاری های چینی هشدار داد . همچنین اعلام کرد که این قرار دادها باعث می شود تا کشور به طور گسترده ای در معرض جاسوسی قرار گیرد ، و بهره برداری از بندر و زیر دریایی هایی که حامل موشک های اتمی هستند و در رابطه با نیروی ششم دریایی ایالات متحده می باشند ، مختل شود .

رئیس سابق موساد ، افرایم هالوی ، که نزدیکی او با ایالات متحده اشکار است ، خاطر نشان کرده که شورای امنیت ملی ، هرگز از سرمایه گذاری های خود سخنی به میان نیاورده است . وتصمیم گیری در این رابطه ، به منطق فرصت های تجاری باز می گردد .باید دانست ، آیا واشنگتن اجازه ی نزدیکی میان تل آویو و بیجینگ را صادر کرده است یا خیر .

در رابطه با پایگاه دریایی چین در جیبوتی ، به نظر نمی رسد که بیجینگ قرار داد محرمانه ای با واشنگتن در رابطه با مسیر نوین جاده ی ابریشم منعقد کرده باشد . البته ، ایالات متحده از فروپاشی اقتصاد اتحادیه ی اروپا نگران نمی باشد . و چین و روسیه در دراز مدت قصد دارند برای حفظ کشورهای غربی با یکدیگر مشارکت کنند . تاریخ نشان داده که کشورهای غربی پیوسته کوشیده اند تا این ابر قدرت ها را متلاشی سازند . و چنانچه قرار داد میان چین و ایالات متحده در مدت زمانی کوتاه یا متوسط به نفع بیجینگ باشد ، اما به تدریج خواستار نابودی و حذف تدریجی روسیه و چین می باشد .

قرار داد چینی- اسرائیلی ، به فرمول لنین باز می گردد که گفته : ٬٬کاپیتالیست ها طناب ها را فروخته اند تا با آن دار بزنند ٬٬

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “The Geopolitics of American Global Decline”, by Alfred McCoy, Tom Dispatch (USA) , Voltaire Network, 22 June 2015.

[2] “گسترش چین در خاورمیانه”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه حمید محوی, شبکه ولتر, 25 ژانويه 2016, www.voltairenet.org/article1...

[3] « Pirates, corsaires et flibustiers du XXIe siècle », par Thierry Meyssan, Оdnako (Russie) , Réseau Voltaire, 25 juin 2010.

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.