Voltaire İletişim Ağı

Sergey Lavrov terörizmle mücadelenin suistimal edilmesini kınadı

+

Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, 7 Kasım 2018’de terörizmle mücadele kavramının Anglosaksonlar tarafından suistimal edilmesini şiddetle kınadı.

Bakana göre, yeni geliştirilen « şiddet içeren aşırılıkçılıkla mücadele » kavramı, terörist eylemleri « otoriter » olarak niteledikleri hükümetlere karşı Anglosakson stratejisine hizmet etmeleri durumunda onaylamayı hedeflemektedir.

Dışişleri Bakanı, her devletin aşırılıkçı ideolojiye karşı mücadele tarzı konusunda kendi yasaları uyarınca sorumlu olduğunu, buna karşın hükümetler arası işbirliğinin Birleşmiş Milletlerin evrensel yasalarına tabi olduğunu hatırlattı.

Lavrov, « bu kavramın [« şiddet içeren aşırılıkçılıkla mücadele »] yaratıcılarının, temelde aşırılık yanlılarını meşrulaştırmaya ve onları her türlü yasal sorumluluktan muaf tutmaya hazır olduklarının » altını çizdi.

Aynı konuyla ilgili olarak şu makaleyi de okumanızı öneririz: « Suriye: barış için Müslüman Kardeşler ideolojisinin uluslararası alanda mahkumiyeti şarttır », yazan Thierry Meyssan, Tercüme Osman Soysal, Voltaire İletişim Ağı, 6 Kasım 2018.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.