ولترشبکه

واشنگتن خواهان پایان دادن به جنگ یمن است

+

ژنرال جیمزمتیس ، وزیر دفاع ایالات متحده ، در ۳۰ اکتبر ۲۰۱۸ ، در برابر انستیتوی صلح این کشور اعلام کرد ، که تا ۳۰ روز آینده به جنگ یمن پایان خواهد داد .

(واشنگتن خواهان تکیه بر نماینده ی ویژه ی سازمان ملل - مارتن گریفیتز ( انگلستان می باشد که در گذشته رئيس اروپایی انستیتوی صلح بوده است . این سازمان ، که در ابتدا توسط استفان دو میستورا ( پیش از آنکه نماینده ی ویژه برای امور سوریه باشد ) ، اداره می شده ، این سازمان هم تای سازمان ایالات متحده می باشد ، که توسط دونالد ریگان به وجود آمد تا بتواند معادلی در پنتاگون داشته باشد : سازمان ( ن ای دی )

مارتن گریفیتز هفته ی پیش در واشنگتن دعوت شد . او در تلویزیون ال-عربیا ( در عکس فوق ) در مصاحبه ا ی طولانی شرکت داشت . به نظر می رسد که ماموریت او کمک به عربستان سعودی باشد ، تا بتواند خود را از لانه ی زنبوری که در آن گرفتار شده ، خارج کند . یمن ، به مانند افغانستان ، پیوسته در برابر اشغالگران مقاومت کرده ، و هرگز تحت اشغال قرار نگرفته است .

گفته های جیمز متیس بلافاصله از سوی مایک پومپئو ، تکرار شد .

طرح اولیه ی این جنگ توسط ولیعهد عربستان محمد بن سلمان به اجرا در آمد ، تا بتواند بر منابع نفتی ٬٬ ربع خالی ٬٬ حاکم شود ، که منطقه ای است میان این دو کشور . سپس با کمک اسرائیل که مقر نظامی به همراه سعودی ها در سومالی لند دارند ، ادامه یافت . این جنگ تا کنون در چارچوب استراتژی پنتاگون قرار گرفته که خواهان نابودی ساختار های دولتی در خاور میانه ی بزرگ می باشد ( دکترین سبروسکی ) .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.