Voltaire İletişim Ağı

İngiliz Ordusu Brexit karşıtlarının gösterilerini bastırmaya hazırlanıyor

+

18 Kasım 2018 tarihli Sunday Times’e göre, İngiliz Ordusuna, Birleşik Krallık’ın büyük şehirlerinde polisin yanında düzeni sağlamaya hazırlanması görevi verildi.

Avrupa Birliği’nin katılığı karşısında, Başbakan Theresa May’in Brüksel ile bir uzlaşma yolu bulmakta başarısız olduğu belirtiliyor.

Avrupa Birliği, İngiltere’nin Maastrich Anlaşması’nın uluslarüstü şartlarını terk ettiğinde Ortak Pazar’da kalma önerisini reddetti. Brexit’in bulaşıcı etkisi karşısında çok kaygılanan Birlik, Birleşik Krallık’ın diğer üye devletler nezdinde caydırıcı etkisi olacak bir mutabakatı kabul etmemesi durumunda, Kuzey İrlanda ulusal kurtuluş savaşını yeniden canlandırma tehdidinde bulundu.

Müzakerelerin başarısız olması durumunda, Avrupa Birliği yanlısı burjuvazinin sokak çatışmaları başlatması bekleniyor.

Operation ‘No Deal’ — army plans for troops on street”, Tim Ripley and Mark Hookham, The Sunday Times, November 18, 2018.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.