ولترشبکه

امانوئل ماکرون به کی بدهکار است ؟

پرزیدنت ماکرون با نام پسران روتچیالد معرفی می کنند .با وجود آنکه این موضوع صحت دارد ، اما امری است فرعی .تی یری میسان نشان می دهد که علت پیروزی او در کارزار انتخاباتی مدیون هنری کراویس بوده ، که ریاست بزرگترین مجتمع اقتصادی جهانی را به عهده دارد ، و همچنین سازمان ناتو ؛ بدهی عظیمی که هم اکنون برای پرداخت آن با بحران جلیقه زردها مواجه شده است .

| دمشق (سوریه)
+
JPEG - 28.3 kb

امانوئل مکرون دوست نداشت در مسائل سیاسی وارد شود . این مرد جوان ، می خواست فیلسوف و یا در مقامی ارشد قرار بگیرد ، ویا در بانکداری اقتصادی نقشی ایفا کند . برای رسیدن به این مقصود ، او به فرشتگان عمو سام چشم دوخت که عبارت بودند از : French-American Foundation - German Marshall Fund of U.S.

در این کادر ، با هنری و ماری ژوزه کراویس در منزلشان واقع در خیابان پارک نیویورک آشنا شد [1] . خانواده ی کراویس ،مدافع بی چون و چرای حزب جمهوری خواه ایالات متحده می باشند ، و یکی از ثروتمند ترین افراد جهان اند ، و بازی های سیاسی آنها به دور از رسانه ها انجام می شود . موسسه ی آنها که ( ک ک ار ) نام دارد ، در کنار بلک استون و گروه کارلایل ، یکی از اصلی ترین سرمایه گذاران جهان می باشد .

به گفته ی ماری ژوزه دروین ( خانم کراویس ) :٬٬ کنجکاوی امانوئل در ارتباط با موضوع خواستن توانستن است ، این وعده را به او داده تا با خواستن به هدف خود برسد . اما اراده ی او برای درک و یادگیری که باعث می شود تا فردیت او حفظ شود ، از نوع فرانسوی است ٬٬ . [2]

او با حمایت خانواده ی کراویس و ژان-پیر ژویه [3] ، وارد کادر اکیپ کارزار انتخاباتی فرانسوآ هلند می شود . در نامه ی الکترونیکی که جک سولیوان ، رئیس بخش سیاست گذاری ایالات متحده ـ به هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه وقت ـ ارسال نمود ، از سه عضو اصلی اکیپ کارزار انتخاباتی کاندیدای سوسیالیست فرانسه نام برد که در میان آنها امانوئل مکرون قرار داشت . او در این نامه خاطر نشان کرد که مکرون باید رئیس وزارت خزانه داری شود . [4]

اما زمانی که فرانسوآ هلند انتخاب شد ، امانوئل مکرون به معاونت دبیر کل کاخ الیزه انتخاب شد ، و نقشی سیاسی به عهده گرفت . به نظر می رسد که او قصد داشت جانشین ژان-پیر ژویه باشد که رئیس ( سی دی سی ) می باشد ،مقامی که در ماه مه ۲۰۱۴ به دبیر کل کاخ الیزه رسید . او چند روز بعد با پیشنهاد خانواده ی کراویس به کلوب بیلدربرگ دعوت شد . او در آنجا علیه فرانسوا هلند به زبان انگلیسی سخنرانی کرد .زمان بازگشت به پاریس ازمقام خود استعفا داد .

خانواده ی کراویس از ستون های اصلی بیلدربرگ می باشند ، و ماری ژوزه دروین کراویس مدیر داخلی آن است . بر خلاف عقیده مرسوم ، گروه بیلدربرگ جایگاه تصمیم گیری نمی باشد . آرشیوهای آن نشان می دهد که توسط سازمان سیا و ام آی ۶ به وجود آمده و سپس به صورت بخش نفوذی در سازمان ناتو عمل می کند و در مقابل ، امنیت خود را از این طریق حفظ کرده است [5] . دخالت ماکرون در این اجلاس با حسن نظر مواجه شد و او را مامور ناتوی فرانسه نامیدند .

مکرون از سیاست خارج شد و قصد بازگشت به آن را نداشت . او بارها به اطرافیان خود خاطرنشان کرد که قصد دارد استاد دانشگاه باشد . با کمک آلن مینک ( که در سال ۲۰۰۸ به بیلدربرگ راه یافت ) ، او توانست در دانشگاه برلن و در دانشکده ی اقتصاد لندن پستی دریافت کند ، اما نتوانست به هاروارد وارد شود .

در ماه اوت ۲۰۱۸ - سه ماه پس از ترک صحنه ی سیاست - از سوی فرانسوا هلند و به درخواست ژان پیر ژویه ( که در ۲۰۰۹ وارد بیلدربرگ شد ) ، به مقام وزارت اقتصاد و صنعت امور دیجیتال فرانسه در آمد .

درکتابی که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد ، فرانسوا هلند در آن اطمینان خاطر می دهد ،این انتخاب از روی عقیده ی او بوده است [6] .شاید این صحت داشته باشد ، اما این موضوع نشان می دهد که او از ورود مکرون به بیلدربرگ اطلاعی نداشته است: باانکه یکی از دوستانش با نام فلور پلرن نیز در این اجلاس دعوت بوده است .

در ماه دسامبر ۲۰۱۴ ، هنری کراویس موسسه ی اطلاعاتی خود را با نام انستیتوی جهانی ک ک ار تاسیس نمود . او دبیر کل سابق سازمان سیا ، ژنرال دیوید پتراوس را به مدیریت این موسسه در آورد . او از طریق پولهای شخصی کراویس: سرمایه های ک ک ار - را که از سویTimber Sycamore - بدون آنکه به کنگره اطلاع دهد - عملیات پرزیدنت اوباما طرح شده بود ، ادامه داد .این بزرگترین قاچاق اسلحه ی تاریخ است که در آن ۱۷ کشور حضور دارند و هزاران هزار تن اسلحه به مبلغ چندین میلیارد دلار را مبادله می کنند [7] . از این رو کراویس و پتراوس ارائه دهندگان اصلی اسلحه به داعش می باشند [8].

دبیر کل بیلدربرگ ، هانری دو کاستری فرانسوی ، از ادوارد فیلیپ ( نماینده و شهردار هاور ) دعوت می کند تا در اجلاس سالانه که در ماه ژوئن ۲۰۱۵ در اتریش تشکیل می شود شرکت کند . زمان کارزار انتخاباتی در فرانسه ، هانری دو کاستری و ادوارد فیلیپ از حامیان فرانسوآ فیون خواهند بود . و زمانی که ژان-پیر ژویه [9] به مجله ی ( کانار آنشنه ) مدارک مربوط به مشاغل غیر رسمی خانم فیون را ارائه داد [10] ، آنها از حمایت فرانسوآ فیون دست کشیدند و سپس به امانوئل مکرون پیوستند .

در ماه آوریل ۲۰۱۶ ، امانوئل مکرون حزب سیاسی خود را تحت نام ( آن مارش ) به وجود می آورد ، که تبلیغات آن از روی کادیما نسخه برداری شده ! ، این حزب که خود را در ظاهر نه از چپ و نه از راست معرفی می کند ،درست مانند حزب آریل شارون می باشد . برنامه او یادداشت های سازمان ( او سه د ای ) و انستیتوی مونتنی که هانری دوکاستری دبیر کل آن می باشد ، را رد می کند . این در حالی است که حزب آن مارش در مکان انستیتوی مونتنی به وجود آمده است . کاستری به فیون می قبولاند که از مکرون حمایت نمی کند . و حتا برای چند ماه نشان می دهد که می خواهد نخست وزیر او باشد .

در ابتدا هزینه های حزب آن مارش !تحت کنترل نبوده است . چرا که این حزب تنها از اعانه های دریافتی از خارج ، هزینه های خود را تامین می کرده . اما نام اهدا کنندگان هرگز برای اداره ی مالیات منتشر نشد . به جز هانری کرویس میلیارد .

به هنگام کارزار انتخاباتی ، امانوئل مکرون به طور منظم با رئیس بانک جهانی ( اف ام ای ) ملاقات می کند ( دومینیک اشتروس کان ) . این دوران کارآموزی از سوی روزنامه ی لو پاریزین فاش می شود ، آنهم مدت ها بعد از آنکه دومینک اشتروس کان متهم به بی بند و باری جنسی شود . دومینیک اشتروس کان ( که از حمایت شدگان بیلدربرگ در سال ۲۰۰۰ می باشد ) حمایت خود را از خدمات ارشد عمومی و کارفرمایان فرانسوی اعلام می کند ؛ این ائتلاف در حیطه ی جامعه شناسی ، می توانست رژیم فیلیپ پتن را که با هیتلر همدست شده بود حمایت کند ، این ائتلاف در سال ۸۰ تحت نام بنیاد سن- سیمون دستخوش تغییراتی شد .

در ماه ژوئن ۲۰۱۸ ، وزیر آموزش و پرورش و جوانان ، ژان میشل بلانکه از طرف هانری دو کاستری در اجلاس سالیانه ی بیلدربرگ دعوت می شود ، که این بار در ایتالیا تشکیل شده است . او که قاضی و متخصص قانون اساسی است ، پیوسته علوم سیاسی را با امور تعلیم و تربیت مرتبط ساخته است . او جزو سه دبیر مرکزی وزارت آموزش و پرورش و سپس دبیر دانشکده ی ارشد علوم اقتصادی و بازرگانی بوده است . او از مدت ها پیش با کاستری اشنا بوده و در انستیتوی مونتنی با او پیوسته ملاقات می کرده .

زمانی که بحران جلیقه های زرد در فرانسه آغاز شد [11] ، مسلم شد که این موضوع بسیار عمیق است و راه حل آن بدون حل مشکلات مالی جهانی که در آن پرزیدنت مکرون نمی تواند دخالت کند ، امکان پذیر نمی باشد . به هنگام کارزار انتخاباتی ، مکرون طی مراسم شام در نیویورک به حامیان مالی خود با محاکمه کردن اقتصاد مالی جهانی ، حاضرین را متعجب ساخت . این سخنان جزو کارزار انتخاباتی او بوده است . بعدها کارویس نیز بخش سرمایه گذاری مالی را به این صورت عنوان کرد که (خرید با وام ) باعث شده تا او بسیار ثروتمند شود .. Achats a effet de levier = Leveraged buy-out

از این رو در برابر جلیقه زردها ، پرزیدنت مکرون باید نخست وزیر خود را قربانی کند تا دوران کارزار انتخاباتی آینده پیش آید (مردمان اروپا در ماه مه ۲۰۱۹ به طور حتم شکست خواهند خورد ) . اما هنوز پنج ماه به این تاریخ باقی مانده ، و برای او هنوز جانشینی انتخاب نشده است . از آنجاییکه هزینه های مالی کارزار انتخاباتی و انتخاب نخست وزیر به عهده ی سازمان ناتو بوده است ، باید برای جایگزینی او به این سازمان مراجعه نمود . و تنها کاندیدای شایسته ی این مقام ژان-میشل بلانکه خواهد بود .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] Cette rencontre s’est probablement tenue en 2007. Par la suite, Emmanuel Macron a systématiquement rendu visite aux Kravis lors de ses déplacements aux États-Unis, tandis qu’Henry Kravis le recevait dans ses bureaux de l’avenue Montaigne lorsqu’il venait à Paris.

[2] «Quand Emmanuel Macron découvrait l’Amérique à 29 ans», François Clemenceau, Le Journal du Dimanche, 22 avril 2018.

[3] Jean-Pierre Jouyet est un ami personnel de François Hollande et de Nicolas Sarkozy. Il a dirigé l’Inspection générale des Finances de 2005 à 2007. Il était alors le supérieur hiérarchique d’Emmanuel Macron.

[4] «Hollande Team», e-mail by Jake Sullivan, May 10, 2012. Source : Wikileaks.

[5] « Ce que vous ignorez sur le Groupe de Bilderberg », par Thierry Meyssan, Komsomolskaïa Pravda (Russie), Réseau Voltaire, 9 avril 2011.

[6] Les leçons du pouvoir, François Hollande, Stock, 2018.

[7] “میلیاردها دلار جنگ افزار علیه سوریه”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه حمید محوی, شبکه ولتر, 22 ژوئيه 2017, www.voltairenet.org/article1...

[8] “الحجز على شركات عابرة للأوطان لإعمار سورية”, بقلم تييري ميسان, ترجمة سعيد هلال الشريفي, سوريا , شبكة فولتير , 15 آب (أغسطس) 2018, www.voltairenet.org/article2...

[9] Jean-Pierre Jouyet est resté ami avec Henri de Castries à la fin de leurs études à l’École nationale d’Administration (ENA, Promotion Voltaire). C’est là qu’ils ont fait la connaissance de François Hollande.

[10] Contrairement à la version officielle, les informations du Canard enchaîné ne sont pas le fruit d’une investigation journalistique. La totalité du dossier a été fournie en une seule fois à l’hebdomadaire par Jean-Pierre Jouyet en violation du secret fiscal.

[11] “چگونه غرب فرزندانش را می درد”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه حمید محوی, شبکه ولتر, 4 دسامبر 2018, www.voltairenet.org/article2...

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.

ناتو برگرد خانه !
NATO Go Home !
ناتو برگرد خانه !
بوسيله ى تی یری میسان‬
ترکیه به دنبال گسترش قدرت خود
ژئوپولیتیک
ترکیه به دنبال گسترش قدرت خود
بوسيله ى تی یری میسان‬
تفسیر شوآ ( هولوکاست )
تفسیر شوآ ( هولوکاست )
بوسيله ى تی یری میسان‬
معامله ی قرن
معامله ی قرن
بوسيله ى تی یری میسان‬, ولترشبکه
 
تغییر رژیم های سیاسی ؟
تغییر رژیم های سیاسی ؟
بوسيله ى تی یری میسان‬, ولترشبکه
 
انحراف رفتاری ایران به سمت ایالات متحده و اسرائیل
انحراف رفتاری ایران به سمت ایالات متحده و اسرائیل
بوسيله ى تی یری میسان‬, ولترشبکه
 
حیاط خلوت روابط ایالات متحده و ایران
حیاط خلوت روابط ایالات متحده و ایران
بوسيله ى تی یری میسان‬, ولترشبکه
 
حالت چندسویه یا حقوق بین الملل؟
حالت چندسویه یا حقوق بین الملل؟
بوسيله ى تی یری میسان‬, ولترشبکه
 
شش طرح متضاد نظام جهانی
شش طرح متضاد نظام جهانی
بوسيله ى تی یری میسان‬, ولترشبکه