امانوئل مکرون دوست نداشت در مسائل سیاسی وارد شود . این مرد جوان ، می خواست فیلسوف و یا در مقامی ارشد قرار بگیرد ، ویا در بانکداری اقتصادی نقشی ایفا کند .
برای رسیدن به این مقصود ، او به فرشتگان عمو سام چشم دوخت که عبارت بودند از :
French-American Foundation - German Marshall Fund of U.S.

در این کادر ، با هنری و ماری ژوزه کراویس در منزلشان واقع در خیابان پارک نیویورک آشنا شد [1] . خانواده ی کراویس ،مدافع بی چون و چرای حزب جمهوری خواه ایالات متحده می باشند ، و یکی از ثروتمند ترین افراد جهان اند ، و بازی های سیاسی آنها به دور از رسانه ها انجام می شود . موسسه ی آنها که ( ک ک ار ) نام دارد ، در کنار
بلک استون و گروه کارلایل ، یکی از اصلی ترین سرمایه گذاران جهان می باشد .

به گفته ی ماری ژوزه دروین ( خانم کراویس ) :٬٬ کنجکاوی امانوئل در ارتباط با موضوع خواستن توانستن است ، این وعده را به او داده تا با خواستن به هدف خود برسد . اما اراده ی او برای درک و یادگیری که باعث می شود تا فردیت او حفظ شود ، از نوع فرانسوی است ٬٬ . [2]

او با حمایت خانواده ی کراویس و ژان-پیر ژویه [3] ، وارد کادر اکیپ کارزار انتخاباتی فرانسوآ هلند می شود . در نامه ی الکترونیکی که جک سولیوان ، رئیس بخش سیاست گذاری ایالات متحده ـ به هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه وقت ـ ارسال نمود ، از سه عضو اصلی اکیپ کارزار انتخاباتی کاندیدای سوسیالیست فرانسه نام برد که در میان آنها امانوئل مکرون قرار داشت . او در این نامه خاطر نشان کرد که مکرون باید رئیس وزارت خزانه داری شود . [4]

اما زمانی که فرانسوآ هلند انتخاب شد ، امانوئل مکرون به معاونت دبیر کل کاخ الیزه انتخاب شد ، و نقشی سیاسی به عهده گرفت . به نظر می رسد که او قصد داشت جانشین ژان-پیر ژویه باشد که رئیس ( سی دی سی ) می باشد ،مقامی که در ماه مه ۲۰۱۴ به دبیر کل کاخ الیزه رسید . او چند روز بعد با پیشنهاد خانواده ی کراویس به کلوب بیلدربرگ دعوت شد . او در آنجا علیه فرانسوا هلند به زبان انگلیسی سخنرانی کرد .زمان بازگشت به پاریس ازمقام خود استعفا داد .

خانواده ی کراویس از ستون های اصلی بیلدربرگ می باشند ، و ماری ژوزه دروین کراویس مدیر داخلی آن است . بر خلاف عقیده مرسوم ، گروه بیلدربرگ جایگاه تصمیم گیری نمی باشد . آرشیوهای آن نشان می دهد که توسط سازمان سیا و ام آی ۶ به وجود آمده و سپس به صورت بخش نفوذی در سازمان ناتو عمل می کند و در مقابل ، امنیت خود را از این طریق حفظ کرده است [5] . دخالت ماکرون در این اجلاس با حسن نظر مواجه شد و او را مامور ناتوی فرانسه نامیدند .

مکرون از سیاست خارج شد و قصد بازگشت به آن را نداشت . او بارها به اطرافیان خود خاطرنشان کرد که قصد دارد استاد دانشگاه باشد . با کمک آلن مینک ( که در سال ۲۰۰۸ به بیلدربرگ راه یافت ) ، او توانست در دانشگاه برلن و در دانشکده ی اقتصاد لندن پستی دریافت کند ، اما نتوانست به هاروارد وارد شود .

در ماه اوت ۲۰۱۸ - سه ماه پس از ترک صحنه ی سیاست - از سوی فرانسوا هلند و به درخواست ژان پیر ژویه ( که در ۲۰۰۹ وارد بیلدربرگ شد ) ، به مقام وزارت اقتصاد و صنعت امور دیجیتال فرانسه در آمد .

درکتابی که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد ، فرانسوا هلند در آن اطمینان خاطر می دهد ،این انتخاب از روی عقیده ی او بوده است [6] .شاید این صحت داشته باشد ، اما این موضوع نشان می دهد که او از ورود مکرون به بیلدربرگ اطلاعی نداشته است: باانکه یکی از دوستانش با نام فلور پلرن نیز در این اجلاس دعوت بوده است .

در ماه دسامبر ۲۰۱۴ ، هنری کراویس موسسه ی اطلاعاتی خود را با نام انستیتوی جهانی ک ک ار تاسیس نمود . او دبیر کل سابق سازمان سیا ، ژنرال دیوید پتراوس را به مدیریت این موسسه در آورد . او از طریق پولهای شخصی کراویس: سرمایه های ک ک ار - را که از سویTimber Sycamore - بدون آنکه به کنگره اطلاع دهد - عملیات
پرزیدنت اوباما طرح شده بود ، ادامه داد .این بزرگترین قاچاق اسلحه ی تاریخ است که در آن ۱۷ کشور حضور دارند و هزاران هزار تن اسلحه به مبلغ چندین میلیارد دلار را
مبادله می کنند [7] . از این رو کراویس و پتراوس ارائه دهندگان اصلی اسلحه به داعش می باشند [8].

دبیر کل بیلدربرگ ، هانری دو کاستری فرانسوی ، از ادوارد فیلیپ ( نماینده و شهردار هاور ) دعوت می کند تا در اجلاس سالانه که در ماه ژوئن ۲۰۱۵ در اتریش تشکیل می شود شرکت کند . زمان کارزار انتخاباتی در فرانسه ، هانری دو کاستری و ادوارد فیلیپ از حامیان فرانسوآ فیون خواهند بود . و زمانی که ژان-پیر ژویه [9] به مجله ی ( کانار آنشنه ) مدارک مربوط به مشاغل غیر رسمی خانم فیون را ارائه داد [10] ، آنها از حمایت فرانسوآ فیون دست کشیدند و سپس به امانوئل مکرون پیوستند .

در ماه آوریل ۲۰۱۶ ، امانوئل مکرون حزب سیاسی خود را تحت نام ( آن مارش ) به وجود می آورد ، که تبلیغات آن از روی کادیما نسخه برداری شده ! ، این حزب که خود را در ظاهر نه از چپ و نه از راست معرفی می کند ،درست مانند حزب آریل شارون می باشد . برنامه او یادداشت های سازمان ( او سه د ای ) و انستیتوی مونتنی که هانری دوکاستری دبیر کل آن می باشد ، را رد می کند . این در حالی است که حزب آن مارش در مکان انستیتوی مونتنی به وجود آمده است . کاستری به فیون می قبولاند که از مکرون حمایت نمی کند . و حتا برای چند ماه نشان می دهد که می خواهد نخست وزیر او باشد .

در ابتدا هزینه های حزب آن مارش !تحت کنترل نبوده است . چرا که این حزب تنها از اعانه های دریافتی از خارج ، هزینه های خود را تامین می کرده . اما نام اهدا کنندگان هرگز برای اداره ی مالیات منتشر نشد . به جز هانری کرویس میلیارد .

به هنگام کارزار انتخاباتی ، امانوئل مکرون به طور منظم با رئیس بانک جهانی ( اف ام ای ) ملاقات می کند ( دومینیک اشتروس کان ) . این دوران کارآموزی از سوی روزنامه ی لو پاریزین فاش می شود ، آنهم مدت ها بعد از آنکه دومینک اشتروس کان متهم به بی بند و باری جنسی شود . دومینیک اشتروس کان ( که از حمایت شدگان بیلدربرگ در سال ۲۰۰۰ می باشد ) حمایت خود را از خدمات ارشد عمومی و کارفرمایان فرانسوی اعلام می کند ؛ این ائتلاف در حیطه ی جامعه شناسی ، می توانست رژیم فیلیپ پتن را که با هیتلر همدست شده بود حمایت کند ، این ائتلاف در سال ۸۰ تحت نام بنیاد سن- سیمون دستخوش تغییراتی شد .

در ماه ژوئن ۲۰۱۸ ، وزیر آموزش و پرورش و جوانان ، ژان میشل بلانکه از طرف هانری دو کاستری در اجلاس سالیانه ی بیلدربرگ دعوت می شود ، که این بار در ایتالیا تشکیل شده است . او که قاضی و متخصص قانون اساسی است ، پیوسته علوم سیاسی را با امور تعلیم و تربیت مرتبط ساخته است . او جزو سه دبیر مرکزی وزارت آموزش و پرورش و سپس دبیر دانشکده ی ارشد علوم اقتصادی و بازرگانی بوده است . او از مدت ها پیش با کاستری اشنا بوده و در انستیتوی مونتنی با او پیوسته ملاقات می کرده .

زمانی که بحران جلیقه های زرد در فرانسه آغاز شد [11] ، مسلم شد که این موضوع بسیار عمیق است و راه حل آن بدون حل مشکلات مالی جهانی که در آن پرزیدنت مکرون نمی تواند دخالت کند ، امکان پذیر نمی باشد . به هنگام کارزار انتخاباتی ، مکرون طی مراسم شام در نیویورک به حامیان مالی خود با محاکمه کردن اقتصاد مالی جهانی ، حاضرین را متعجب ساخت . این سخنان جزو کارزار انتخاباتی او بوده است . بعدها کارویس نیز بخش سرمایه گذاری مالی را به این صورت عنوان کرد که (خرید با وام ) باعث شده تا او بسیار ثروتمند شود ..
Achats a effet de levier = Leveraged buy-out

از این رو در برابر جلیقه زردها ، پرزیدنت مکرون باید نخست وزیر خود را قربانی کند تا دوران کارزار انتخاباتی آینده پیش آید (مردمان اروپا در ماه مه ۲۰۱۹ به طور حتم شکست خواهند خورد ) . اما هنوز پنج ماه به این تاریخ باقی مانده ، و برای او هنوز جانشینی انتخاب نشده است . از آنجاییکه هزینه های مالی کارزار انتخاباتی و انتخاب نخست وزیر به عهده ی سازمان ناتو بوده است ، باید برای جایگزینی او به این سازمان مراجعه نمود . و تنها کاندیدای شایسته ی این مقام ژان-میشل بلانکه خواهد بود .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1Cette rencontre s’est probablement tenue en 2007. Par la suite, Emmanuel Macron a systématiquement rendu visite aux Kravis lors de ses déplacements aux États-Unis, tandis qu’Henry Kravis le recevait dans ses bureaux de l’avenue Montaigne lorsqu’il venait à Paris.

[2«Quand Emmanuel Macron découvrait l’Amérique à 29 ans», François Clemenceau, Le Journal du Dimanche, 22 avril 2018.

[3Jean-Pierre Jouyet est un ami personnel de François Hollande et de Nicolas Sarkozy. Il a dirigé l’Inspection générale des Finances de 2005 à 2007. Il était alors le supérieur hiérarchique d’Emmanuel Macron.

[4«Hollande Team», e-mail by Jake Sullivan, May 10, 2012. Source : Wikileaks.

[5« Ce que vous ignorez sur le Groupe de Bilderberg », par Thierry Meyssan, Komsomolskaïa Pravda (Russie), Réseau Voltaire, 9 avril 2011.

[6Les leçons du pouvoir, François Hollande, Stock, 2018.

[7“میلیاردها دلار جنگ افزار علیه سوریه”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه حمید محوی, شبکه ولتر, 22 ژوئيه 2017, www.voltairenet.org/article197208.html

[8“الحجز على شركات عابرة للأوطان لإعمار سورية”, بقلم تييري ميسان, ترجمة سعيد هلال الشريفي, سوريا , شبكة فولتير , 15 آب (أغسطس) 2018, www.voltairenet.org/article202445.html

[9Jean-Pierre Jouyet est resté ami avec Henri de Castries à la fin de leurs études à l’École nationale d’Administration (ENA, Promotion Voltaire). C’est là qu’ils ont fait la connaissance de François Hollande.

[10Contrairement à la version officielle, les informations du Canard enchaîné ne sont pas le fruit d’une investigation journalistique. La totalité du dossier a été fournie en une seule fois à l’hebdomadaire par Jean-Pierre Jouyet en violation du secret fiscal.

[11“چگونه غرب فرزندانش را می درد”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه حمید محوی, شبکه ولتر, 4 دسامبر 2018, www.voltairenet.org/article204198.html