Voltaire İletişim Ağı

Nemmuş Olayı (devamı)

+

Brüksel’deki Yahudi Müzesi katliamıyla (24 Mayıs 2014) suçlanan Mehdi Nemmuş’un davası Belçika’da görülmeye başlandı.

Nemmuş Fransa’nın Nice kentinde, katil olarak suçlanmasına neden olan, kasket ve silahların bulunduğu bir çantayla birlikte yakalandı. Yakalandığı ilk günden beri masum olduğunu haykırmaktır. Dört yıldır tutuklu bulunan Nemmuş, nihayet kendisini savunma imkanı buldu.

Konuyla ilgili öne sürdüğümüz varsayımı [1] doğrulayan Nemmuş, mahkemeyi çantayı bulduğunu ve dört kişinin ölümüne neden olan Yahudi Müzesi katliamıyla ilgisi bulunmadığını ifade etti.

Bu saldırı IŞİD tarafından hiçbir zaman üstlenilmedi.

Savcılık dört eski IŞİD rehinesinin gardiyanlarını teşhis etmesini istedi: avukatları, bunun şikayet konusu olmayan başka bir olayla ilgili olduğu gerekçesiyle karşı çıktı. Bununla birlikte, onlara göre (ve bize göre de) görevi başında iki MOSSAD ajanı olan, öldürülen Emanuel ve Miriam Riva çiftinin gerçek kimliğiyle ilgili olarak bir MOSSAD ya da İsrail Büyükelçiliği yetkilisinin tanık olarak dinlenmesini talep ettiler. Bu talep mahkeme tarafından reddedildi.

Duruşmalar 10 Ocak 2019’da görülmeye başlanacak.

Çeviri
Osman Soysal

[1] « L’affaire Nemmouche et les services secrets atlantistes », par Thierry Meyssan, Al-Watan (Syrie) , Réseau Voltaire, 9 juin 2014.

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.