Voltaire İletişim Ağı

Anadolu Ajansı, Suriye’deki Fransız askeri işgaline ilişkin harita yayınladı

+

Türkiye’nin resmi Anadolu Ajansı, Suriye’deki Fransız işgal ordusunun askeri üslerine ait bir harita yayınladı.

Anglosaksonların Suriye’ye yönelik harekatının ve özellikle de 2011’de askeri harekatların başlangıcından beri, Fransa eski sömürgesinde yeniden bir manda yönetimi kurma hayalleri kuruyor. Bu proje, New York’ta Birleşmiş Milletler’e yaptığı bir yolculuk sırasında Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından açıklanmıştı.

28 Aralık 2018’te güncellenen bu haritaya göre, biri Halep vilayetinde Münbic’in Kuzeyinde olmak üzere Fransızlara ait dokuz tane gizli üs bulunmaktadır. Oysa ABD yanlısı Kürtler, Türk Ordusunun tehdidi karşısında Şam’dan yardım istedi. Bugün itibariyle Suriye birlikleri, ABD yanlısı Kürtlerin saflarında bölgenin denetimleri altına almaktadırlar. Fransız birlikleri dünkü müttefikleri tarafından kısa sürede kuşatılmış olacaklar.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.