ولترشبکه

نیروهای ایالات متحده از سوریه خارج می شوند

+

سخنگویان کاخ سفید و پنتاگون ، سارا سندرز و دانا وایت ، تایید کرده اند پرزیدنت دونالد ترامپ ، پس از گفتگو با همتای ترک خود رجب طیب اردوغان ، به طور شخصی دستور داده تا نیروها و پرسنل ایلات متحده از سوریه خارج شوند .

پرسنل بخش دولتی باید پس از گذشت یک روز از سوریه خارج شوند ، و پرسنل دفاعی ( حدود ۴۰۰۰ نفر ،و حدود ۲۰۰۰ افسر ) باید تا ۱۰۰ روز آینده از منطقه خارج شوند .

ایالات متحده به طور غیر قانونی شمال شرقی سوریه را به مدت ۴ سال تحت اشغال قرار داده است . دولت سوریه چندین بار از آنها خواسته تا از منطقه خارج شوند ، خواسته ای که پیوسته بی پاسخ مانده بود .

سفیر جدید ایالات متحده برای سوریه ، اعلام کرده بود که نظامیان این کشور تا هنگام وجود داعش و حضور نظامیان ایرانی ، و به علت عدم وجود راه حل سیاسی در منطقه باقی خواهند ماند . از این رو پنتاگون صحنه ی نبردی را علیه داعش ترتیب داده بود که آن را قاطع می نامید .اما نظامیان ایرانی بجز مشاوران نظامی در این منطقه حضور نداشتند . کاخ سفید نیز مجبور شد تا دولت سوریه را به رسمیت بشناسد .

ترکیه اعلام کرده به زودی عملیاتی علیه کردهای استقلال طلب کرد که در شمال شرقی سوریه مستقر شده اند و تحت حمایت آمریکا می باشند ، آغاز خواهد کرد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.