سخنگویان کاخ سفید و پنتاگون ، سارا سندرز و دانا وایت ، تایید کرده اند پرزیدنت دونالد ترامپ ، پس از گفتگو با همتای ترک خود رجب طیب اردوغان ، به طور شخصی دستور داده تا نیروها و پرسنل ایلات متحده از سوریه خارج شوند .

پرسنل بخش دولتی باید پس از گذشت یک روز از سوریه خارج شوند ، و پرسنل دفاعی ( حدود ۴۰۰۰ نفر ،و حدود ۲۰۰۰ افسر ) باید تا ۱۰۰ روز آینده از منطقه خارج شوند .

ایالات متحده به طور غیر قانونی شمال شرقی سوریه را به مدت ۴ سال تحت اشغال قرار داده است . دولت سوریه چندین بار از آنها خواسته تا از منطقه خارج شوند ، خواسته ای که پیوسته بی پاسخ مانده بود .

سفیر جدید ایالات متحده برای سوریه ، اعلام کرده بود که نظامیان این کشور تا هنگام وجود داعش و حضور نظامیان ایرانی ، و به علت عدم وجود راه حل سیاسی در منطقه باقی خواهند ماند . از این رو پنتاگون صحنه ی نبردی را علیه داعش ترتیب داده بود که آن را قاطع می نامید .اما نظامیان ایرانی بجز مشاوران نظامی در این منطقه حضور نداشتند . کاخ سفید نیز مجبور شد تا دولت سوریه را به رسمیت بشناسد .

ترکیه اعلام کرده به زودی عملیاتی علیه کردهای استقلال طلب کرد که در شمال شرقی سوریه مستقر شده اند و تحت حمایت آمریکا می باشند ، آغاز خواهد کرد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian