ولترشبکه

اسرائیل با وجود موشک های ضد هوایی هدفی را در سوریه بمباران کرد

+

ارتش اسرائیل روز میلاد مسیح ( ۲۵ ماه دسامبر ۲۰۱۸ ) ، با وجود موشک های جدید ضد هوایی سوریه ، هدفی را در این کشور بمباران کرد . این برای بار دوم است که نیروی هوایی اسرائیل عملیاتی را در سوریه پس از استقرار موشک های ضد هوایی اس-۳۰۰ و رادار های جدید با سیستم هماهنگ خودکار پولیانا دی ۴ ام ۱ ، آغاز کرده است .

هواپیماهای اسرائیلی از حریم هوایی لبنان به سوی فرودگاه پایتخت سوریه هم زمان با برگزاری جشن های میلاد مسیح ، برای اولین بار پس از پایان جنگ ، بمباران های خود را آغاز کردند . پدافند ضد هوایی توانست چندین موشک را منهدم سازد ، اما یکی از آنها با هدف مورد نظر برخورد کرد :و این هدف شامل شخصیت های ایرانی بود که برای شرکت در مراسم خاکسپاری در تهران سوار هواپیمای ایرانی می شدند . سه تن از میان آنها به همراه سه سرباز سوری زخمی شدند .

چگونه ارتش اسرائیل با وجود پدافند ضد موشکی جدیدی که از حریم هوایی این کشور دفاع می کرد ، توانست حملات خود را آغاز کند ، و روسیه در این میان چه نقشی داشت .

به مدت هفت سال جنگ ، اسرائیل پیوسته ادعا می کرد که در امور داخلی سوریه دخالت نخواهد کرد. در حالی که جمهوری عرب سوریه آنها را متهم به حمایت هوایی و ارسال سلاح به عناصر جهادی می نمود . هفته ی گذشته ارتش اسرائیل پذیرفت که در طی نه ماه سال ۲۰۱۸ ، ۲۵۰ بار سوریه را بمباران نموده که حدود ۲/۷ بمباران طی یک روز بوده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.