ولترشبکه

لیگ عرب آماده ی بازگرداندن سوریه به حوزه ی خود می باشد

+

در قاهره ، لیگ عرب آماده ی بازگرداندن سوریه به حوزه ی خود می باشد ،که این عمل با نقض قوانین داخلی آن همراه است . ازسال ۲۰۱۱ عضویت سوریه از این لیگ حذف شده بود

سوریه از اعضای تشکیل دهنده ی لیگ عرب می باشد . و به درخواست پرزیدنت باراک اوباما ، با این ادعا که اسد دیکتاتور است و ملت خود را سرکوب می کند ، تحت عملیات سری نابود سازی زیر ساخت های این کشور ، او توانست عضویت سوریه از لیگ را .لغو نماید

در پایان ۲۰۱۱ ، لیگ عرب حاضر شده بود تا شخصیت هایی از هر یک از کشورهای عضو به سوریه بفرستد . این فرستاده ها توانسته بودند به نقاط مختلف این کشور سفر کنند و با هیئت های مخالفین و مسئولین رژیم گفتگو نمایند ، آنها تنها منبع اطلاعاتی مورد تایید می باشند . در یک گذارش مرحله ای ، آنها مدعی شده بودند که در این کشور انقلابی صورت نگرفته و تنها نیروهای خارجی به آنجا حمله کرده اند . کشور قطر از این گذارش به خشم آمده بود ، و چون توانسته بود ریاست سالیانه ی لیگ را از فلسطین خریداری نماید ، مبلغ ۱ میلیون دلار به سودان پرداخت نموده بود تا به رهبر فرستاده ها هشدار دهد . لیگ در آن زمان منحل شد . گذراشگر حقوق بشر سوریه ، سازمانی که از سوی اخوان مسلمین بریتانیا و ام آی ۶ و کشورهای خلیج تحت حمایت مالی می شود .

تا کنون برای الحاق مجدد سوریه به لیگ هیچ اقدامی صورت نگرفته است ، اما پرسنل مصری توانسته اند پرچم های سوریه را در مقر لیگ قرار دهند .

در ۱۶ ماه دسامبر ۲۰۱۸ ، پرزیدنت عمر البشیر سودان برای دیدن هم تای خود بشاراسد به سوریه سفر کرده بود . او نماینده ی ایالات متحده ، عربستان سعودی و قطر بود . هم زمان با سفر او پرزیدنت دونالد ترامپ اعلام کرد که سربازان ایالات متحده را از سوریه خارج خواهد کرد .

امارات متحد عربی باید به زودی سفارت خود را در دمشق بازگشایی نمایند . عربستان سعودی نیز مبلغ ۴۰۰ میلیارد دلار برای باز سازی سوریه باید پرداخت نماید .

در واقع ، طی شش سال جنگ مقاومتی و هفت سال جنگ ، بشار اسد همچنان در مقام خود باقی مانده است ، و اغلب ساکنان خاور میانه ی بزرگ بر این عقیده اند که هیچ انقلابی شکست خورده ای در سوریه صورت نگرفت .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.