ولترشبکه

اسرائیل دو پرواز غیر نظامی را گروگان گرفت

+

ارتش اسرائیل در روز جشن میلاد مسیح که در ۲۵ ماه دسامبر ۲۰۱۸ برگذار می شد ، هدفی را در دمشق مورد حمله قرار داد . با سپر قرار دادن دو هواپیمایی که از لبنان می گذشتند ،به بمباران های خود ادامه داد ، و ستاد ارتش سوریه و روسیه این موضوع را تایید نمودند .

برای سوریه بمباران جنگنده های اسرائیل با وجود هواپیماهای غیر نظامی می توانست موجب کشته شدن مسافران شود ، همانطور که در ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸ با هواپیمای شناسایی روسی اتفاق افتاد.

یوسف فنیانوس ، وزیراداره ی امورشهری ، اعلام کرد که توانسته بود از این حادثه فاجعه آمیز اجتناب کند

اسرائیل ۱۶ بمب جی بی یو-۳۹ را با هدایت شونده ی لیزری ساخت ایالات متحده را به وسیله ی بمب افکن اف -۱۶ خود به سوی دمشق پرتاب کرده بود . دو بمب با هدف مورد نظر اصابت نمود که میان آنها نمایندگان رسمی حزب الله قرار داشتند و با هواپیمای ویژه ای برای شرکت در مراسم خاک سپاری عازم ایران می شدند ، و دیگری مجموعه ی نظامی سوریه بوده است .

ورود غیر قانونی به حریم هوایی لبنان و استفاده از هواپیماهای مسافر بری برای ایجاد سپر ، از موارد سنگین زیر پا گذاشتن قوانین بین الملل می باشد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.