ولترشبکه

سازمان ناتو آماده ی چند سوء قصد در اروپا می باشد

+

گذارشاتی از منابع چند کشور نشان می دهد سازمان ناتو آماده ی چند سوء قصد در کشورهای اتحادیه ی اروپا می باشد .

در سال های ٬٬سربی ٬٬ ( از پایان دهه ی ۶۰ تا ۸۰ ) ، سرویس های اطلاعاتی سازمان ناتو ٬٬ استراتژی تنش ٬٬ را به وجود آوردند . که شامل سوء قصد های خونینی بود ، که به گروه های افراطی نسبت می دادند ، علت آن ایجاد فضای خوف و وحشتی بود که نمی گذاشت دولتی ملی ائتلافی به وجود آید و کمونیست ها را نیز در خود جای دهد . هم زمان ، سازمان ناتو ( که به ظاهر مدافع ٬٬ دموکراسی ٬٬ بود ) چندین کودتا و شبهه کودتا در کشورهایی نظیر یونان ، ایتالیا و پرتقال به وجود آورد .

سرویس های اطلاعاتی ناتو تشکیل شده از ایالات متحده،و انگلستان بود که دفتر هماهنگ کننده ی سیاست مشترک آنها درتشکیلات سازمان سیا قرار داشت . آنها تنها به واشنگتن و برلن حساب پس می دادند و نه دیگر اعضای . این سرویس ها که به آنها می نامیدند ، می توانستند در صورت تهاجم شوروی ، بهترین متخصصین stay behind مبارزه با کمونیزم رایش سوم نازی ها را به کار گیرند .

خدمات سرویس های اطلاعاتی مشابهی به وسیله ی آنگلو ساکسون ها در همه ی نقاط جهان به وجود آمده بود که وظیفه ی آنها دادن مشاوره به دولت های مدافع ایالات متحده بود ، و یا به طور مخفیانه در شوروی و کشورهای وابسته به آن فعالیت می کردند . آنها از سوی لیگ ضد کمونیستی جهانی هدایت می شدند . در سال ۱۹۷۵ ، سه کمیسیون از سوی ایالات متحده پرده از عملیات آنها برداشت - کمیسیون چرچ ( کلیسا ) در سنا ، پایک در اتاق نمایندگان و راکفلردر کاخ سفید . . در سال ۱۹۷۷ ، پرزیدنت جیمی کارتر ، آدمیرال استندفیلد ترنر را به ریاست سازمان سیا منصوب نمود تا بتواند سرویس های مخفی را پاک سازی کند . در سال ۱۹۹۰ ، پرزیدنت شورای ایتالیا ، جولیانو آندرئوتی ، هویت سرویس های مخفی ناتو را در ایتالیا فاش کرد ، که گلادیو نامیده می شدند . این امر سبب ایجاد افشا گری گسترده ای گردید که در آن کمیسیون تحقیقاتی پارلمانی در آلمان ، بلژیک و ایتالیا ، تمام این سرویس های اطلاعاتی را منحل نمودند .

اما ، چند سال بعد ، نشان هایی وجود داشت که سازمان ناتو در حادثه ی مادرید در ۱۱ ماه مارس ۲۰۰۴ دست داشته است ، همچنین در حوادث لندن در ۷ ماه ژوئیه سال ۲۰۰۵ .

در همین چارچوب در فرانسه ، یک ژاندارم و یک مزدور ارتش در تاریخ ۲۳ ماه دسامبر ۲۰۱۸ در ایستگاه راه آهن لیون ( پاریس ) دستگیر شدند ، در حالیکه مواد منفجره حمل می کردند . آنها به مدت ۹۶ ساعت دستگیری تحت بازجویی قرار گرفتند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.