گذارشاتی از منابع چند کشور نشان می دهد سازمان ناتو آماده ی چند سوء قصد در کشورهای اتحادیه ی اروپا می باشد .

در سال های ٬٬سربی ٬٬ ( از پایان دهه ی ۶۰ تا ۸۰ ) ، سرویس های اطلاعاتی سازمان ناتو ٬٬ استراتژی تنش ٬٬ را به وجود آوردند . که شامل سوء قصد های خونینی بود ، که به گروه های افراطی نسبت می دادند ، علت آن ایجاد فضای خوف و وحشتی بود که نمی گذاشت دولتی ملی ائتلافی به وجود آید و کمونیست ها را نیز در خود جای دهد . هم زمان ، سازمان ناتو ( که به ظاهر مدافع ٬٬ دموکراسی ٬٬ بود ) چندین کودتا و شبهه کودتا در کشورهایی نظیر یونان ، ایتالیا و پرتقال به وجود آورد .

سرویس های اطلاعاتی ناتو تشکیل شده از ایالات متحده،و انگلستان بود که دفتر هماهنگ کننده ی سیاست مشترک آنها درتشکیلات سازمان سیا قرار داشت . آنها تنها به واشنگتن و برلن حساب پس می دادند و نه دیگر اعضای . این سرویس ها که به آنها
می نامیدند ، می توانستند در صورت تهاجم شوروی ، بهترین متخصصین stay behind
مبارزه با کمونیزم رایش سوم نازی ها را به کار گیرند .

خدمات سرویس های اطلاعاتی مشابهی به وسیله ی آنگلو ساکسون ها در همه ی نقاط جهان به وجود آمده بود که وظیفه ی آنها دادن مشاوره به دولت های مدافع ایالات متحده بود ، و یا به طور مخفیانه در شوروی و کشورهای وابسته به آن فعالیت می کردند . آنها از سوی لیگ ضد کمونیستی جهانی هدایت می شدند . در سال ۱۹۷۵ ، سه کمیسیون از سوی ایالات متحده پرده از عملیات آنها برداشت - کمیسیون چرچ ( کلیسا ) در سنا ، پایک در اتاق نمایندگان و راکفلردر کاخ سفید . . در سال ۱۹۷۷ ، پرزیدنت جیمی کارتر ، آدمیرال استندفیلد ترنر را به ریاست سازمان سیا منصوب نمود تا بتواند سرویس های مخفی را پاک سازی کند . در سال ۱۹۹۰ ، پرزیدنت شورای ایتالیا ، جولیانو آندرئوتی ، هویت سرویس های مخفی ناتو را در ایتالیا فاش کرد ، که گلادیو نامیده می شدند . این امر سبب ایجاد افشا گری گسترده ای گردید که در آن کمیسیون تحقیقاتی پارلمانی در آلمان ، بلژیک و ایتالیا ، تمام این سرویس های اطلاعاتی را منحل نمودند .

اما ، چند سال بعد ، نشان هایی وجود داشت که سازمان ناتو در حادثه ی مادرید در ۱۱ ماه مارس ۲۰۰۴ دست داشته است ، همچنین در حوادث لندن در ۷ ماه ژوئیه سال ۲۰۰۵ .

در همین چارچوب در فرانسه ، یک ژاندارم و یک مزدور ارتش در تاریخ ۲۳ ماه دسامبر ۲۰۱۸ در ایستگاه راه آهن لیون ( پاریس ) دستگیر شدند ، در حالیکه مواد منفجره حمل می کردند . آنها به مدت ۹۶ ساعت دستگیری تحت بازجویی قرار گرفتند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian