ولترشبکه

برکسیت : لندن سیاست جدید استعماری خود را برقرار می سازد

+

دولت ملکه ، سیاست خود را پس از برکسیت تعیین کرده است . در گفتگویی با ساندی تایمز در ۳۰ ماه دسامبر ۲۰۱۸ ، وزیر دفاع این کشور گاوین ویلیامسون ، از عملیاتی که از سال های ۱۹۵۶ انجام شده است پرده برمی دارد .

در سال ۱۹۵۶ ، یک گشت نظامی بریتانیا و فرانسه با همکاری اسرائیل ، کانال سوئز را به تصرف خود در می آورد . ایالات متحده و شوروی از آنها می خواهند تا عقب نشینی کنند . این اقدام پایان دوران استعمار اروپا را رقم می زند ، و عقب نشینی تدیجی ارتش اروپا را از سرزمین های تحت اشغال خود در جهان را نشان می دهد .

به گفته ی دولت می ، انگلستان در آن هنگام به سمت اتحادیه ی اروپا روی می آورد ، . اما این دوران به پایان رسیده است .

آقای ویلیامسون اعلام کرده : ٬٬ ما باید در ارتباط با سیاست خود مسیر روشنی را پیش بگیریم . انگلستان بار دیگر به صورت ملت جهانی درآمده است [1] ٬٬ . وزارت خانه ی او از هم اکنون در حال طرح ریزی پایگاه های نظامی در خارج میباشد. در حال حاضر انگلستان در جبل الطارق و قبرس و دیگو گارسیا و جزایر مالویین ( فالکلند ) پایگاه نظامی دارد . ٬٬

به گفته ی ویلیامسون ، جهان در انتظار انگلستان می باشد تا رهبری اخلاقی ،و نظامی آن را به دست گیرد ، چرا که مدافع گذشت ،دموکراسی و عدالت می باشد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

اسناد پيوسته

 

[1] “We have got to make it clear that is a policy that has been ripped up and Britain is once again a global nation.”

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.