Voltaire İletişim Ağı

AB’ye göre Cebelitarık artık bir Kraliyetin bir « sömürgesi »

+

Avrupa Birliği, 1 Şubat 20192da Cebelitarık’ı « Kraliyetin sömürgesi » olarak niteleyen bir belge yayınlayınca Londra’nın öfkesine neden oldu. Bu tanım Dışişleri Bakanları Konseyi tarafından onaylandı ve AB’yi, İspanyolların kayalıklar üzerindeki taleplerini desteklemeye götürebilir.

AB tarafından bu hakikatin « keşfedilmesi », gelecekte Kuzey İrlanda konusunda yaşanacaklar konusunda önceden fikir vermektedir. Şimdilik Brexit üzerine gerçekleştirilen tartışmaların amacı İrlanda Cumhuriyeti ve Birleşik Krallık, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda arasındaki sınırın türünü belirlemektir. Brexit bir kez gerçekleştirildikten sonra, Avrupa Birliği, Kuzey İrlanda’nın dekolonizasyonunu ve İrlanda Cumhuriyeti’ne bağlanmasını destekleyebilir.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.