Voltaire İletişim Ağı

Erik Prince Çin’e yatırım yapıyor

+

Blackwater kurucusu Erik Prince, sadece Birleşik Arap Emirlikleri’ne değil ama Çin’e, Sincan bölgesine de yatırım yaptı.

Sahibi bulunduğu ve % 25’i Çin devletine ait şirketler grubunun elinde bulunana FSG şirketi, yılda 8 000 güvenlik görevlisini eğitmek amacıyla Kaşgar Caohu organize sanayi bölgesi yönetim kurulu ile bir anlaşma imzaladı. 11 Ocak 2019’da Beijing’ta bir imza töreni düzenlendi (fotoğraf).

Reuters’e göre, FSB Çinli ortağı aynı zamanda hem Komünist Partinin yerel örgütü, hem de Han adlı bir silahlı milisin de yer aldığı Türkçe konuşulan bölgenin devlet kalkınma ajansı olan Çin Sincan Grubuyla (« Bingtuan ») bağlantılı.

Erik Prince bu anlaşmanın imzalandığından haberdar olmadığını belirterek, şirketinin internet sitesinden fotoğrafı kaldırttı.

Erik Prince company to build training centre in China’s Xinjiang”, Christian Shepherd, Reuters, January 31, 2019.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.