ولترشبکه

آنادالوزی ، توسط مجاهدین خلق تامین مالی می شودVox

+

Vox ستاد انتخاباتی حزب آندالو که El Paisبه گفته ی گذارشگران نامیده می شود توسط گروه مارکسیست ایرانی اواخر دوران دیکتاتوری محمد رضا پهلوی به وجود آمد. مجاهدین خلق به تدریج از مسیر خود منحرف شدند و برای اسرائیل و ایالات متحده علیه حکومت ضد امپریالیستی انقلابی جمهوری اسلامی مشغول فعالیت شدند . [1]

بنیان گذار این فرقه ، مسعود رجوی بوده که پس کشتارهای وسیع در ۲۸ ماه ژوئن ۱۹۸۱ در ایران به فرانسه گریخت . او از پرزیدنت فرانسوآ میتران ( که به طور پنهانی ایران را با هواپیماهای فرانسوی بمباران می کرد ) پناهندگی دریافت کرد ، سپس توسط نخست وزیر ژاک شیراک از کشور فرانسه بیرون رانده شد . این فرقه در عراق مستقر می شود ( آنهم به هنگام جنگ صدام حسین علیه ایران ) . آنها در عملیات بسیار خفت باری در دولت صدام حسین فعالیت می کنند ، ( آنچه که گارد ریاست جمهوری حاضر به اجرای آن نیست ) . زمانی که ایالات متحده پرزیدنت صدام حسین را سرنگون می کند ، سازمان سیا از بازگرداندن وی تردید دارد . سازمان مجاهدین علیه شهروندان ایرانی و کشتن دانشمندان علوم هسته ای ایران نقش دارند .

در پایان کار ، در سال ۲۰۱۳ ، آنها حاضرند به آلبانی منتقل شوند و شهری را در آنجا با حضور ۳ تا ۴ هزار تن از افراد خویش ، تاسیس نمایند . هم اکنون آنها در حال اجرای حملات سایبری علیه منافع ایران می باشند . به گفته ی پلیس محلی آلبانی ، آنها نمی توانند وارد کمپ مجاهدین شوند ، و اعضای این گروهک در وضعیت بردگی به سر می برند .

در راستای حمایت اسرائیلVoxسرمایه گذاری مجاهدین برای حمایت از حزب از گروه های راست افراطی در اروپا بوده است . و این بار هدف این گروه ها یهودیان نمی باشند ، بلکه مسلمانان هستند .

آلخو ویدال کوادراس ( در سمت چپ تصویر ) این حزب را در سال ۲۰۱۳ به وجود آورد و در سال ۲۰۰۹ ، به عنوان نماینده ی مجلس پارلمان اتحادیه ی اروپا به کمپ اشرف در عراق که توسط مجاهدین و مدیریت مریم رجوی اداره می شد سفر کرد ( در سمت راست تصویر ) . آلخو تا کنون به بیش از ده گردهمایی سالیانه ی مجاهدین در ویلپنت فرانسه شرکت کرده است . او یک بار نیز در کنار نخست وزیر سوسیالیست سابق خوزه لوییز رودریگز زاپاترو قرار داشت . اخیراََ نیز در کنار رودی جولیانی و جان بولتون دیده شده است .

به گفته ی نشریه ی ال پاییز ، انتقال پول توسط آلخو ویدال کوادراس در زمان رهبری او از حزب ووکس صورت گرفت ، که پس از شکست وی در انتخابات اتحادیه ی اروپا در سال ۲۰۱۴ ، از مقام خویش کناره گیری کرد . او جانشین خود را که سانتیاگو آباسکال نام دارد معرفی کرده است . هنوز معلوم نیست که همواره پول ها از سوی مجاهدین بعد مدیریت او توسط حزب دریافت شده است یا خیر .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] « El exilio iraní financió el 80% de la campaña de Vox de 2014 », Joaquín Gil y José María Irujo, El País, 13 de enero de 2019.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.