ولترشبکه

اردوغان بشار اسد را به رسمیت نمی شناسد ، اما با کابینه ی وی در حال گفتگوست

+

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ، در تاریخ سوم ماه فوریه ۲۰۱۹ ، در شبکه ی تلویزیونی تی ار تی اعلام کرد ، ترکیه روابط دیپلماتیک خود را بامقامات سوریه حفظ خواهد کرد . و خاطر نشان نمود که نباید کلیه ی روابط را حتا با دشمنان را قطع نمود .

تا کنون پرزیدنت اردوغان اذعان می داشت ، حضور نظامیان ترک در سوریه برای سرنگون سازی دیکتاتوری می باشد .

ابراهیم کالن ، سخن گوی ریاست جمهوری ترکیه در چهارم ماه فوریه اعلام کرد گفتگو با دمشق به منزله ی به رسمیت شناخت دولت این کشور نمی باشد .

پرزیدنت بشار اسد به طور منظم به کاخ سفید آنکار نمایندگان غیر رسمی خود را اعزام می کند تا با کابینه ی پرزیدنت اردوغان گفتگو نمایند . این روابط به جز در یک سال ، پیوسته تداوم داشته است .

در پنجم ماه فوریه ، تلویزیون خصوصی ان تی وی ، اعلام کرد ترکیه فرستاده های ویژه ای هم ردیف با مقام سفیر برای حل موضوع سوریه به این کشور اعزام خواهد کرد .

وابسته ی وزیر امور خارجه ی ترکیه ، سدات اونال ، در پی تغییرات موقعیت وزرای این کشور ، در کلیه ی کشورهای جهان به جز در ایالات متحده و اتحادیه ی اروپا ، حافظ منافع ترکیه می باشد . او باید به امور فرستاده ی ویژه رسیدگی کند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.