Voltaire İletişim Ağı

Montevideo Grubu Juan Guaidó’yu destekliyor

+

Uruguay ve Meksika’nın girişimiyle, Venezüella krizinin çözümüne katkıda bulunmak için, 7 Şubat 2019’da Montevideo’da bir araya gelen temas grubu, sonuç olarak Avrupa Birliği tarafından belirlenen devletler tarafından oluşturuldu.

Lima Grubunun eski üyesi olan Meksika, çatışmanın dışında farklı bir ses çıkarabilmekti.

Çin ve Rusya gibi Temas Grubuna katılma iradesi gösteren birçok devlet devre dışı bırakıldı.

Sonuç olarak Uruguay Dışişleri Bakanı Rodolfo Nin Novoa ve Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini’nin eş başkanlığına karar verildi.

Temas Grubu sonuç bildirgesinde, beklendiği gibi güvenilir bir süreçle yeniden seçilmesini talep ettiği devlet başkanı değil, ama Ulusal Meclis konusunda kaygılandığını belirtti [1].

Bildirgeyi sadece Uruguay, Avrupa Birliği, Kosta Rika, Ekvator, Almanya, İspanya, Fransa, İtalya, Hollanda, Portekiz ve Birleşik Krallık imzaladı.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.