ولترشبکه

ایران موشک های هدف یاب در سوریه خواهد ساخت

+

به گفته ی کانال دوازدهم تلویزیون اسرائیل ،ایران کارخانه ی ساخت موشک های هدف یاب در سافیتا ، واقع در حومه ی لاذقیه را آغاز خواهد کرد

مطبوعات اسرائیلی حدس می زنند که این موشک ها - چنانچه اخبار آن درست باشد – برای ارتش مقاومت لبنان ساخته خواهد شد تا تل اویو را مورد هدف قرار دهد ( تل اویو پیوسته لبنان را مورد حمله قرار داده و روزانه به حریم هوایی و دریایی این کشور تجاوز می کند ) .

این خبر از زمانی منتشر شد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد موشک های هویزه را با برد ۱۳۵۰ کیلومتر در اختیار دارد .

مطابق با ماده ی ب الحاقی پیمان ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل ، ایران اجازه ندارد هیچ فعالیتی مرتبط با موشک های بالستیک که قادر به حمل کلاهک اتمی باشند ،انجام دهد . کشورهای غربی این متن رابه صورت ممنوعیت استفاده از موشک های بالستیک تفسیر می کنند ، در حالی که ایران و بسیاری از کشورها می دانند که در این چارچوب ، صحبت از موشک های بالستیک نمی باشد ، بلکه صحبت از آنهایی است که قادر به حمل کلاهک اتمی هستند [1]

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “Iranian ballistic fire does not violate resolution 2231”, by Eshagh Al Habib, Voltaire Network, 14 January 2019.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.