به گفته ی تلویزیون ال میادین لبنان ، یک هواپیمای متعلق به اتیوپی در کشور مالت به زمین نشست و حاوی پانزده صندوق پول تقلبی بوده است تا به کشور ونزوئلا منتقل کند .

اقتصاد ونزوئلا فروپاشیده : به گفته ی الیوت آدامس ، این کشور کمونیست قادر به اداره ی مسائل مالی خود نمی باشد . و یا اینکه به طور مسلم دولت بولیواری نیکولاس مادورو به خاطر کارشکنی های ایالات متحده در این وضع قرار گرفته است .

با کارشکنی در اقتصاد ونزوئلا ، ایالات متحده در مرز میان کلمبیا و این کشور کمک های به اصطلاح بشر دوست دانه برای قربانیان این کارشکنی ها ارسال کرده . از آنجاییکه دولت ونزوئلا مطمئن است که در این محموله ها مقادیر زیادی سلاح وجود دارد ، حاضر نیست اجازه ی ورود به آنها بدهد .
در واقع ، این محموله ها فاقد اهمیت ارزشی می باشند چرا که تنها ۶٪ از کمک هایی را تشکیل می دهند که دولت ونزوئلا روزانه میان ساکنین خود تقسیم می کند .

به هنگام جنگ علیه سوریه ، عربستان سعودی و قطر هر دو پول های تقلبی چاپ کرده بودند تا اقتصاد این کشور نابود شود . این در حالی است که دو کشور با رقابت با یکدیگر عمل می کنند و نه هماهنگ . آنها برای مزدوران خود در سوریه دلار می فرستند ، تا آنها بتوانند با تبدیل آن به واحد پولی سوریه ، آن را خرج کنند . به همین علت سوریه اسکناس های جدیدی را در روسیه به چاپ رسانده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian