Voltaire İletişim Ağı

Nord Stream 2, Jean-Claude Juncker’in yerini kimin alacağı tartışmasının merkezinde

+

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’in arkasında, eski kampanya müdürü ve bugünkü özel kalem müdürü Flaman hukukçu Martin Selmayr bulunmaktadır. Patronu ağır hasta olduğu için, gerçekte bu mevkiinin iktidarını kullanan odur.

Selmayr Flaman Hıristiyan Demokrat Partisi üyesidir ve Washington’un komisyondaki adamı olarak bilinmektedir. Bugün, Mayıs 2019’da Komisyon Başkanlığına, Bavyera Pan Avrupa Birliği Lideri Manfred Weber’in (fotoğrafta) adaylığını desteklemektedir.

Weber’e, Martin Selmayr’ın üyesi bulunduğu Flaman Hıristiyan Demokrat Partisi’nin içerisinde yer aldığı Avrupa Halk Partisi Grubu tarafından % 80 oranında destek verilmiştir.

Manfred Weber, Nord Stream 2 boru hattının yapımının öncelikli olduğunu düşünmektedir. Eğer alınırsa, bu karar, Avrupa Birliği’ni daha yüksek bedelle de olsa ABD’den enerji tedarik etmek zorunda bırakacaktır.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.