Voltaire İletişim Ağı

Juan Guaidó, Venezüella’nın alacaklarını yağmalamaya başladı

+

Venezüella Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaidó, anayasanın zorunlu kılmasına rağmen, yurtdışı yolculuklarına ait kanıtlayıcı belgeleri sunmadı.

Cumhuriyet Genel Denetçisi Elvis Amoroso, belge sunmayı reddetmesi karşısında, yargı yoluna başvurarak, yolsuzluk suçundan milletvekilliğinin ve seçimlere katılma hakkının askıya alınmasını sağladı.

Guaidó, 310 milyon Bolivar’ın (yaklaşık 94 000 ABD Doları) üzerindeki bir bedelle 91’den fazla yolculuk gerçekleştirmiş, ama bunların finansmanını nasıl karşıladığını belgeleyemedi. Bu yolculukların bedelinin, Venezüella’nın ABD ve Birleşik Krallık’ın el koyduğu yurtdışı alacaklarından karşılandığı belirtiliyor.

Kendisini artık Ulusal Meclis Başkanı olarak görmeyen, ama Devlet Başkanı olarak ilan eden Juan Guaidó, Genel Denetçinin kararının artık geçerli olmadığını düşündüğü için talebini reddetti. Kişisel temsilcileri, bir mini sürgünde idareyi ve Guatemala, Honduras ve Salvador’daki komandoların devşirilmesini finanse ettikleri, ABD ve Birleşik Krallık tarafından el konulan ulusal alacakların denetimini ele geçirmiştir.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.