Voltaire İletişim Ağı

Londra bir suç şebekesinin cihadı finanse etmesine göz yumdu

+

Sunday Times’e göre [1], İngiliz resmi makamları, müdahale etmeden bir suç şebekesinin cihadı finanse etmek için 8 milyar Sterlin’i zimmetine geçirmesine göz yummuştur.

Sunday Times Mİ5’in bu faaliyet konusunda bilgilendirilmediği konusunda güvence verirken, cihadın finansçılarını kimin finanse ettiğini söylememektedir.

Bu haber Thierry Meyssan’ın yarım yüzyıldan beri Müslüman Kardeşler Cemaatı ve İslami teröre verilen destek konusunda yürüttüğü anketi teyit etmektedir [2].

Haftalık dergi gümrük idaresi tarafından gözlemlenen El Kaide’ye yönelik fon transferinden, ayrıca 7 Temmuz 2005 tarihli Londra saldırılarının failleriyle olan ilişkileri dile getirmektedir. Hatta bir memur, Irak’a karşı savaş sırasında, şebeke sorumlularından birinin Başbakan Tony Blair ile görüşmesine tanık olduğunu bile söylemektedir.

Çeviri
Osman Soysal

[1] “Taxman kept quiet while £8bn fraud helped fund Osama bin Laden”, Tom Harper, The Sunday Times, March 30, 2019.

[2] Gözlerimizin önünde. 11 Eylül’den Donald Trump’a yazan Thierry Meyssan, Tercüme Murat Özdemir, Voltaire İletişim Ağı, 2017.

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.