Voltaire İletişim Ağı

Cihadın finansçısı Axel Springer’i satın alabilir

+

KKR (Kohlberg Kravis Roberts & Co.) Yatırım Fonu Alman basın yayın grubu Axel Springer’in beşte birini satın almayı düşünüyor.

Bu olası satın almanın açıklanması, Frankfurt Borsasında Springer hisselerinin sert bir şekilde yükselişine yol açtı.

KKR, Suriye ve Irak’ta El Kaide ve IŞİD’e büyük miktarda para transfer eden devasa bir yatırım fonudur. 2013’te KKR Global İnstitute’u kurarak başkanlığına CİA eski başkanı ve « Timber Sycamore » Operasyonunun (en az 17 hükümetin bulaştığı silah kaçakçılığı [1]) örgütleyicisi General David Petraeus’u yerleştirdi.

KKR Müdürü Henry Kravis –ki eşi Bilderberg Grubunun yöneticisidir– Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u başlıca gizli finansçısıdır [2].

Çeviri
Osman Soysal

[1] « Suriye’ye karşı milyarlarca dolarlık silah », yazan Thierry Meyssan, Tercüme Murat Özdemir, Voltaire İletişim Ağı, 18 Temmuz 2017.

[2] « Emmanuel Macron kime borçlu? », yazan Thierry Meyssan, Tercüme Osman Soysal, Voltaire İletişim Ağı, 11 Aralık 2018.

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.