Voltaire İletişim Ağı

İsrail, Irak’ta bombardıman yapıyor

+

Kuveyt’in Al-Jarida gazetesi, Suriye’deki bir Amerikan üssünden kalkan İsrail’e ait bir insansız hava aracının, 20 Temmuz 2019’da Irak’taki bir İran üssünü vurduğunu yazdı.

Öte yandan, Suudi televizyon kanalı Al-Arabiya, aynı gün, yabancı bir ülkeye ait bir uçağın bombardımanı sonucunda, Irak’ta bulunan İran Devrim Muhafızlarının öldüğünü açıkladı.

Londra merkez Suudi gazetesi Asharq al-Awsat, gerçekte İsraillilerin biri F-35 ile gerçekleştirilen iki saldırısının söz konusu olduğunu ifşa etti. Haberde anılan bir Batılı diplomata göre, bu saldırının hedefi bir balistik füze deposuydu.

Geçtiğimiz yıl, İsrail Başbakanı, ülkesinin Lübnan, Suriye ve Irak’ta İran Devrim Muhafızları ile bağlantılı olduğunu değerlendirdiği hedefleri bombalanmaktan kaçınmayacağı uyarısında bulunmuştu.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.