Voltaire İletişim Ağı

Suriye’de El-Kaide’yi finanse etmekle suçlanan Doha Bank hakkında soruşturma açıldı

+

Londra’da, El Nusra Cephesi’ne (Suriye’deki El-Kaide) büyük tutarlarda para göndermek ve böylece bu örgütün işlediği vahşi cinayetleri finanse etmekle suçlanan Doha Bank ve Muataz El-Hayat’a hakkında suç duyurusunda bulunuldu [1].

Bankanın merkezi Doha Bank’ın « D »’sini oluşturan bir binadır. Bina, Katar başkentine ilişkin tüm fotoğraflarda yer almaktadır.

Doha Bank, ulusal varlık fonu (Qatar İnvestment Authority) aracılığıyla Katar’ın malıdır. Bankanın yönetim kurulunda Kraliyet ailesinin birçok üyesi bulunmaktadır. Muataz El-Hayat (fotoğraf) Suriye asıllı Katarlı bir milyarderdir. Şirketi, UrbaCon Trading & Contracting Company (UCC), halen 300 milyon Euro bedelle emir el-Tani için Londra’da bir saray onarmaktadır.

[1] «Qatari bank accused of funding Jihadis», Andrew Norfolk, The Times 7 August, 2019.

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.