Voltaire İletişim Ağı

Mısırlı Muhammed Ali’nin arkasında kim gizleniyor?

+

Yüzlerce Mısırlı, Muhammed Ali’nin çağrısı üzerine yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle Mısırlı Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sissi’ye karşı gösteri düzenledi. Gösteriler yasaklandı ve AFP’ye göre 74 kişi tutuklandı. Tutuklanan yurttaşların çoğu Müslüman Kardeşler cemaatiyle bağlantısı olan kişiler.

Muhammed Ali Ali Abdülmalik Gize kökenlidir. Güreş şampiyonu, aktör ve ordu hesabına emlak yatırımcılığı yapmıştır. Bugün İspanya’da sürgündedir.

Muhammed Ali Temmuz 2019’da, çok şüpheli iş insanı Dominicus H. Rohde tarafından yönetilen yeni ve oldukça şüpheli bir vakıf olan Schengen Peace Foundation (fotoğraf) tarafından verilen Barış Ödülü’ne hak kazananlardan biri olarak Lüksemburg’da ortaya çıktı.

Çeviri
Osman Soysal

Voltaire İletişim Ağı

Voltaire İletişim Ağı

Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır

Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

Voltaire İletişim Ağı’nı desteklemek

Kalite analizlerinden geçen bu Web Sitesi, dünya anlayışınızın geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu sitenin devamını sağlamak için işbirliğinize ihtiyacımız var.
Bize bağışta bulunarak yardımcı olunuz.

Voltaire İletişim Ağı’na nasıl katılımcı olabilirsiniz?

Voltaire İletişim Ağı Moderatörlerinin hepsi fahri olarak çalışmaktadırlar.
- Profesyonel düzeyde Tercümanlar: Çevirilerinizle katkıda bulunabilirsiniz.