کاخ سفید و اتحادیه ی اروپا در نظر داشتند رئیس جمهور ونزوئلا و مدیر مجمع موسسین ( نیکولاس مادورو و دیوستادو کابه لو ) این کشور را بر کنار سازند ، سپس نهادهای وابسته به قانون اساسی آن را به استثنای ارتش منحل کنند.

در ۲۶ ماه مارس دادستان کل ایالات متحده ویلیام بار ، دادخواست تعقیب رئیس جمهور مادورو و کابه لو را تنظیم نمود . او آنها را متهم به قاچاق مواد مخدر نمود ، همچنین اعلام کرد مبلغ هنگفتی به کسانی که این ٬٬ جنایت کاران ٬٬ را به دستان ٬٬ عدالت٬٬ بسپارند خواهد پرداخت ( منظور از عدالت دادگاه های ایالات متحده می باشند ) [1] . نیروی دریایی ایالات متحده و ( دی ای آی ) ماموریت داشتند تا این دو نفر را زندانی کرده و به ایالات متحده بفرستند . چند ناو جنگی و یک ناوشکن آماده ی کمک به ساوت- کام بودند ( فرماندهی ایالات متحده در آمریکای جنوبی ) .

در ۳۱ ماه مارس ، وزیر امور خارجه ی ایالات متحده مایک پمپئو کادر انتقال دموکراتیک دولت ونزوئلا را منتشر کرد [2]

را بار دیگر انجام دهند و مانند سال ۱۹۸۹Juste Cause آنها قصد داشتند عملیات
یورش ایالات متحده به پاناما را تکرار کنند .

اما به طور شگفت آمیزی ، پنتاگون با این امر مخالفت کرد و اعلام کرد که این عملیات به هنگام بروز بیماری همه گیر کاملاََ غیر عملی می باشد .

روابط میان دونالد ترامپ و افسران ارشد این کشوربسیار نامطلوب است . نورت- کام می خواهد رئیس جمهور را بر کنار سازد و به جنگ با بیماری همه گیر بشتابد [3] . نظامیان در برابر تهاجمات میان دموکرات ها و جمهوری خواهان بی طرف مانده اند و خواهان محافظت از مردم می باشند . در میان اطلاعات ارتش گروهی قصد دارند تا با این اقدام مخالفت کنند و بسیاری از افسران را به تجاوز جنسی محکوم سازند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[2Democratic Transition Framework for Venezuela” , Voltaire Network , 1 April 2020.

[3“کودتاچیان در پس سایه ی ویروس کورون” , بوسيله ى تی یری میسان‬ , ترجمه Sylvia Bejanian , شبکه ولتر , 20 آوريل 2020, www.voltairenet.org/article209753.html