Oświadczenie prezydenta Donalda Trumpa z 27 lipca 2020 r., że wkrótce uzna Antifę (wł. Anti-Fascist Action) za organizację terrorystyczną [1], bazuje na raporcie Ministerstwa Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) z 24 czerwca.

Raport, zatytułowany „Konflikt syryjski i jego związek z amerykańskimi ruchami antyfaszystowskimi” (do pobrania poniżej), oparty jest na artykule Thierry’ego Meyssana z 12 września 2017 roku pt. „Anarchistyczne brygady NATO” i opisuje współdziałanie Antify z siłami kurdyjskimi.

Antifa, to ruch subsydiowany przez spekulanta George’a Sorosa i oddany w służbę NATO. Antifa koordynowała protesty antyrasistowskie, jakie miały miejsce w USA po śmierci George’a Flyoda 25 maja. To właśnie w Portland jej aktywiści ścierają się z policją federalną z Ministerstwa Bezpieczeństwa Krajowego i palą flagi amerykańskie i Biblie przed Sądem Federalnym.

Ministerstwo Bezpieczeństwa Wewnętrznego zostało utworzone przez prezydenta George’a W. Busha po zamachach z 11 września 2001 roku. Paradoksalnie, swoją działalność rozpoczęło od potępienia Thierry’ego Meyssana. Było to jeszcze przed obraniem Donalda Trumpa ...

Tłumaczenie
Grzegorz Grabowski
Polski blog

titre documents joints


The Syrian Conflict and Its Nexus to U.S.-based Antifascist Movements

US Department of Homeland Security, June 24, 2020


(PDF - 1021.4 kb)

[125 września br. na wiecu wyborczym w Atlancie prezydent Donald Trump ogłosił swój „Platynowy plan” („Platinum Plan”) na drugą kadencję, obiecując wyborcom „wygrać kolejne cztery lata w Białym Domu” i „zrobić to dzięki rekordowej liczbie głosów czarnej społeczności” oraz potwierdzając swój zamiar uznania Ku Klux Klanu i Antify za organizacje terrorystyczne, jak obiecywał to zrobić już od 2019 roku. Zob. wideo: President Trump announces the Platinum Plan! https://youtu.be/z-KHHqCoJGA (Przyp. tłumacza)