جیمز جفری ، فرستاده ی ویژه ی دونالد ترامپ به سوریه برای مبارزه با داعش ، طی مصاحبه ای در ( دیفنس وان [1]) ، پس از گذشت یک هفته از برکناری خود مطالبی را اظهار داشت .

او توضیح داد که برای حفظ یگان های اشغالگر در سوریه به سختی تلاش کرده بود . او همچنین گفت که به مدت دو سال ، همراه ژنرال های پنتاگون ، در ارتباط با تعداد سربازان حاضر در سوریه دروغ گفته بود . در حالی که ترامپ فرستادن ۲۰۰ سرباز را در نظر داشت تا برای مقابله به حمله به چاه های نفتی جلوگیری کنند ،جیمز جفری و پنتاگون حدود ۹۰۰ سرباز را در این منطقه قرار داده بودند .

مطابق با خبری که بدست ما رسیده ، نصف درآمد حاصل از چاه های نفتی به مزدوران کرد پنتاگون داده شد ، در حالی که نصف دیگر آن به عملیات پنهان سازمان سیا در جهان تعلق گرفته است ( که به منزله ی هزینه ای است غیر رسمی ، که نمی تواند از سوی کنگره و کاخ سفید کنترل شود ).

جیمز جفری مشاور امنیت ملی در زمان بوش پسر بوده است ، همچنین او جمهوری خواهی است که مخالف (تفکر پرزیدنت جکسون ) و دونالد ترامپ می باشد. او امضا کننده ی نامه ی گشاده ی پرسنل جمهوری خواه امنیت ملی می باشد که از آنها دعوت کرده تا به جو بایدن رای بدهند [2]

[1Outgoing Syria Envoy Admits Hiding US Troop Numbers; Praises Trump’s Mideast Record”, Katie Bo Williams, Defense One, November 12, 2020.

[2A Statement by Former Republican National Security Officials”, Voltaire Network, 20 August 2020.